Notowania

wiadomości
12.12.2011 20:34

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20.30

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 12 grudnia godz. 20.30

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 12 grudnia godz. 20.30

BUDIMEX

Budimex podpisał z Celowym Związkiem Gmin R-XXI z siedzibą w Nowogardzie umowę na wybudowanie regionalnego zakładu gospodarowania odpadami. Wartość zlecenia to 64,91 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

Termin zakończenia robót ustalono na 30 grudnia 2012 r.

NFI MIDAS

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie NFI Midas S.A. zawarł w piątek z Litenite Limited umowę kupna 100 proc. udziałów Conpidon Limited - podała spółka w komunikacie. Dzięki tej transakcji fundusz stał się pośrednio właścicielem 100 proc. udziałów spółki Aero2.

NFI Midas za udziały w przejmowanej spółce zapłaci 548 mln zł, pod warunkiem, że dług netto Aero 2 nie będzie wyższy niż 70 mln zł. Cena transakcyjna jest istotnie niższa o 36 proc. od szacunkowej wartości aktywów netto Spółki równej 861 mln zł oraz o 10-33 proc. od wyceny przygotowanej przez niezależnego audytora PricewaterhouseCoopers.

Środki niezbędne do finalizacji transakcji spółka zamierza pozyskać z emisji akcji serii D, w ramach której zostanie wyemitowane nie więcej niż 1183 mln akcji i nie mniej niż 548 mln akcji. Emisja zostanie przeprowadzona z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Na każdą dotychczasową akcję przysługiwać będzie 1 prawo poboru, uprawniające do objęcia 4 akcji nowej emisji. Prospekt emisyjny zostanie złożony do KNF najprawdopodobniej przed świętami Bożego Narodzenia, a cena emisyjna zostanie ustalona po zatwierdzeniu i opublikowaniu prospektu emisyjnego.

"Kupione przez nas pośrednio udziały w Aero2 to inwestycja o charakterze strategicznym. We wrześniu informowaliśmy, w naszej zaktualizowanej strategii, o chęci przejęcia tej spółki i zakładaną strategię konsekwentnie realizujemy. Zakup Aero2 kończy budowę naszej grupy telekomunikacyjnej" - mówi cytowany w komunikacie Maciej Kotlicki, członek zarządu NFI Midas.

Dzięki przeprowadzeniu transakcji, NFI Midas skonsoliduje, w ramach jednej grupy, wszystkie obecnie dostępne i niewykorzystane w Polsce częstotliwości, pozwalające na świadczenie usług telekomunikacyjnych. W posiadaniu Aero2 jest częstotliwość w paśmie 900 MHz, umożliwiająca przesył danych w technologii HSPA+, natomiast należące do CenterNetu i Mobylandu dwie częstotliwości w paśmie 1800 MHz umożliwiają przesył danych w ultraszybkiej technologii LTE. Po przejęciu Aero2 posiadane przez NFI Midas aktywa, w połączeniu z już istniejącą i rozbudowywaną siecią nadajników, pozwolą na stworzenie ogólnopolskiej sieci dostępu do internetu, w technologii LTE i HSPA+. Już dziś ultraszybki dostęp do internetu, w oparciu o technologie spółek zależnych NFI Midas, znajduje się w ofercie Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Obecna na GPW od 1997 r. spółka NFI MIDAS S.A. tworzy polską grupę telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. W skład Grupy Kapitałowej NFI MIDAS S.A. wchodzą spółki CenterNet, Mobyland oraz przejęta właśnie spółka Aero2. Głównym obszarem aktywności Grupy jest budowa ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej, w technologiach HSPA+ oraz LTE, dzięki której Grupa może realizować hurtową sprzedaż usług dostępu do internetu do operatorów detalicznych posiadających duże bazy klientów.

PORT LOTNICZY POZNAŃ ŁAWICA

25 marca 2012 r. Lufthansa uruchomi bezpośrednie połączenia z Poznania do Dusseldorfu. Rejsy, odbywające się sześć razy w tygodniu, będą obsługiwane przez samoloty Bombardier CRJ 900 i CRJ 700, oferujące miejsca w klasie biznes i ekonomicznej.

Jak poinformowała rzeczniczka Portu Lotniczego Poznań-Ławica Hanna Surma, na Ławicy linia Lufthansa, należąca do Star Alliance, operuje od marca 2004 roku, kiedy to zainaugurowane zostało połączenie do Monachium; od marca 2009 roku przewoźnik ten oferuje także połączenie do Frankfurtu.

Liczba obecnie oferowanych połączeń z Poznania wynosi 27. Ostatnio inaugurowane kierunki to Olso-Rygge, Barcelona El Prat i Rzym Ciampino linii Ryanair oraz Oslo-Gardermoen linii Norwegian. (PAP)

rpo/ luo/ gsu/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz