Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 23 grudnia godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 23 grudnia godz. 15

TP, NETIA

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) i Netia podpisały umowę w sprawie stawek opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego, będącą efektem październikowego porozumienia zawartego przez TP z Urzędem Komunikacji Elektronicznej - podała Netia w komunikacie.

Netia podała, że strony ustaliły, iż opłata hurtowa WLR, opłata hurtowa LLU pozostanie na niezmienionym poziomie na najbliższe trzy lata, a opłata hurtowa BSA dla świadczonych obecnie przez Netię usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach oferowanych przepływności pozostanie na poziomie nie wyższym niż wysokość opłaty hurtowej BSA ustalona na dzień 10 października 2009 r. na najbliższe trzy lata.

Ponadto Netia podała, że zasady ustalania opłaty hurtowej BSA dla przyszłych klientów Netii w ramach obecnie oferowanych przepływności w oparciu o formułę koszt-plus, w tym zasady testu zawężenia marży, nie są objęte przedmiotowym porozumieniem pomiędzy TP i Spółką i są w obecnej chwili przedmiotem negocjacji w ramach Porozumienia pomiędzy TP, UKE oraz OA (operatorami alternatywnymi), jednakże opłata BSA z tego tytułu nie będzie wyższa niż wysokość opłaty hurtowej BSA ustalona na dzień 10 października 2009 r. na najbliższe trzy lata.

Zasady ustalania opłaty hurtowej BSA dla przyszłych klientów Netii w ramach nowych przepływności, niedostępnych na dzień 10 października 2009 roku, będą ustalane w oparciu o formułę koszt-plus, w tym zasady testu zawężenia marży, i nie są objęte przedmiotowym porozumieniem pomiędzy TP i spółką, będąc w obecnej chwili przedmiotem negocjacji w ramach porozumienia pomiędzy TP, UKE oraz OA.

Ponadto Netia i TP zobowiązały się do cofnięcia powództw i zakończenia wszelkich sporów sądowych wraz ze zrzeczeniem się roszczeń.

Telekomunikacja Polska SA podpisała z Bouygues Immobilier Polska umowy na budowę i wynajem nowej siedziby Grupy TP - podała spółka w komunikacie.

"Nowa lokalizacja składająca się z zespołu kilkukondygnacyjnych budynków o wysokiej efektywności energetycznej w niewielkiej odległości od centrum miasta zapewni komfortowe miejsce pracy dla ok. 3.500 pracowników. Zakończenie budowy nowej siedziby jest przewidywane do roku 2013, natomiast okres najmu określony na 10 lat ma zapewnione możliwości jego przedłużenia" - napisano.

"Cena najmu wynikająca z umowy zapewni Grupie TP oszczędności kosztów na poziomie ok. 9 milionów euro rocznie w porównaniu do bieżącej sytuacji. W chwili obecnej nie jest możliwe podanie do wiadomości publicznej dalszych szczegółów z uwagi na ich wrażliwość biznesową w pierwszym etapie realizacji projektu" - dodał.

W połowie roku prezes TP zapowiadał w wywiadzie dla PAP, że spółka do końca 2009 roku chce wybrać wykonawcę tego projektu. Koszt inwestycji w zależności m.in. od lokalizacji szacował wówczas na 300-500 mln zł.

Mówił wowczas, że najpóźniej w połowie 2010 roku telekom chce wkopać kamień węgielny, aby zbudować kompleks do 2013 roku, gdy upływa termin wynajmu warszawskich siedzib Grupy TP.

W lipcu 2008 roku TP SA podpisała z duńską grupą inwestycyjną Baltic Property Trust umowę zbycia trzech nieruchomości: Twarda 18, Moniuszki 1, Obrzeźna 7 za 167,9 mln euro. Jednocześnie podpisano z BPT umowę średnioterminowego wynajmu tych nieruchomości.

TRANSBUD TORUŃ

Miasto Toruń przejęło bezpłatnie 100 proc. udziałów w spółce Transbud Toruń od Ministerstwa Skarbu Państwa. Jest to 12. spółka, w której Gmina Miasta Toruń ma udziały lub jest jej właścicielem.

Głównym źródłem przychodów firmy jest prowadzenie giełdy towarowej. W lutym Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Toruń" zastało skomercjalizowane przez MSP i przekształcone w jednoosobową spółką Skarbu Państwa "Transbud" sp. z o.o.

Ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw pozwala na nieodpłatne przejmowanie spółek Skarbu Państwa przez gminy, jeśli ich działalność mieści się w zakresie zadań realizowanych przez samorząd terytorialny. Transbud zajmuje teren ok. 4,5 hektara, posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,2 mln zł i zatrudnia około 50 osób.

Przedmiotem działalności spółki są m.in.: sprzedaż hurtowa owoców i warzyw, działalność związana z transportem lądowym, wynajem i zarządzanie nieruchomościami, konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, wynajem pojazdów, maszyn i urządzeń. (PAP)

olz/ bas/ epo/ jtt/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)