Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 3 lutego godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 3 lutego godz. 15

ATLANTIS ENERGY

Atlantis Energy, spółka zależna Atlantis, chce zadebiutować na rynku NewConnect 9 lutego - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd Atlantis Energy informuje, że w dniu 2 lutego 2010 roku złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o wyznaczenie pierwszego dnia notowania akcji serii A i B na rynku New Connect na dzień 9 lutego 2010 roku" - podała spółka.

Spółka informowała wcześniej, że chce rozpocząć działalność operacyjną związaną z realizacją projektów energetycznych na terenie kraju.

We współpracy z Investment Friends Energy spółka ma przygotować i wykonać projekty energetyczne farm wiatrowych o mocy do 36 MW.

Ponad 30 proc. akcji spółki ma giełdowy Atlantis.

GRUPA TP

Grupa Telekomunikacji Polskiej rozpoczęła podłączanie gminnych bibliotek do szerokopasmowego internetu w technologii przewodowej i radiowej - podało w środowym komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sierpniu 2009 roku MSWiA wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisało porozumienie w Telekomunikację Polską w sprawie programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych.

Grupa TP ma zapewnić bibliotekom usługi w technologii przewodowej o najwyższej możliwej przepływności łącza, a w przypadku, gdy w danej lokalizacji zapewnienie internetu drogą kablową nie będzie możliwe, udostępni usługi w technologii radiowej. Podłączenie do internetu będzie bezpłatne, wszystkie biblioteki będą zwolnione z opłat abonamentowych przez trzy lata.

Wcześniej TP informowała, że program ma objąć 6.700 placówek.

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM REHABILITACJI

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze inwestuje 2,1 mln zł w dodatkowy system podgrzewania wody przy pomocy kolektorów słonecznych. Inwestycja ma być gotowa do maja. Oprócz oszczędności finansowych zagwarantuje poprawę ochrony środowiska.

Jak poinformował PAP w środę dyrektor Centrum Jerzy Chojnacki, do produkcji ciepłej wody użytkowej służyć mają dwie niezależne instalacje - jedna na potrzeby obiektów szpitalnych, druga - krytej pływalni.

Obie instalacje - w zależności od warunków klimatycznych - mają stanowić alternatywę lub uzupełnienie dla dotychczasowego obiegu wody podgrzewanej przez kotłownię gazowo-olejową - dodał dyrektor.

Dzięki inwestycji placówka zaoszczędzi rocznie około 80 tys. zł; oznacza to, że o 30-40 proc. zmniejszą się dotychczasowe koszty podgrzewania wody.

Koszty inwestycji w prawie 60 proc. sfinansowane zostaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, resztę dołoży samorząd województwa.

Centrum w Czarnieckiej Górze rehabilituje pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu na tle pourazowym, neurologicznym, ortopedycznym i reumatologicznym, z wadami postawy i skoliozami oraz z dysfunkcjami układu oddechowego. (PAP)

mch/ epo/ jtt/ pel/ pad/ drag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)