Notowania

wiadomości
16.11.2011 20:03

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 listopada, godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 listopada, godz. 20

ELEKTROBUDOWA

Elektrobudowa liczy na pozyskanie do końca roku co najmniej dwóch kontraktów, które dodałyby ponad 100 mln zł do jej portfela zleceń - poinformował PAP prezes spółki, Jacek Faltynowicz.

"Liczymy, na to, że do końca roku uda nam się pozyskać dwa lub więcej zleceń, o których poinformujemy w komunikatach. Łączna wartość tych zleceń może przekroczyć 100 mln zł" - powiedział prezes.

Na koniec trzeciego kwartału 2011 r. portfel zamówień spółki dominującej wyniósł 867 mln zł, a prognoza na 2011 rok przewiduje osiągnięcie 1.016 mln zł.

W III kwartale br. Elektrobudowa zanotowała 12,6 mln zł zysku netto. Zysk z działalności operacyjnej spółki wyniósł 19,1 mln zł, a przychody 240,1 mln zł. Od początku roku Elektrobudowa wypracowała 23,5 mln zł zysku netto, 31,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 612,6 mln zł obrotów.

Prezes pozytywnie ocenia wyniki grupy. Zauważa, że spółki stowarzyszone z Rosji nie wypracowały oczekiwanych wyników, spodziewa się jednak poprawy w 2012 roku.

"Wyniki oceniam jako bardzo przyzwoite, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową. Niestety utrzymuje się niska marżowość kontraktów. Na razie nie widać przesłanek, które mogłyby świadczyć o nadchodzącej poprawie w tym temacie" - powiedział Faltynowicz.

"Na rynku rosyjskim nastąpiła stagnacja. Nie podniósł się jeszcze po kryzysie. Już w przyszłym roku przewidujemy jednak powrót do tego, co osiągaliśmy w najlepszych latach naszej działalności w Rosji" - dodał.

PKP, TK TELEKOM

PKP spodziewa się, że oferty wiążące od inwestorów zainteresowanych kupnem TK Telekom otrzyma na początku 2012 roku. Najpierw jednak sześciu chętnych inwestorów przeprowadzi badanie tej spółki poprzez tzw. wirtualny data room. Po otrzymaniu ofert wiążących PKP wybierze spośród nich firmy, z którymi będą dalej prowadzone negocjacje - poinformował PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

We wrześniu PKP, które są właścicielem TK Telekom, zaprosiły do negocjacji w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji TK Telekom, a termin składania pisemnych odpowiedzi przez potencjalnych inwestorów minął 28 października tego roku.

"Dla tych sześciu inwestorów jest przygotowany data room i ten system pozwoli na to, że będą oni mogli przeprowadzić jednoczesne badanie spółki, a potem będą składali oferty wiążące" - powiedział PAP Kurpiewski.

"Gdy dostaniemy oferty wiążące, to z tych ofert wybierzemy sobie firmy, z którymi będziemy chcieli prowadzić negocjacje umowy" - dodał.

"Myślę, że czas na składanie ofert wiążących to będzie początek przyszłego roku" - powiedział również.

Powtórzył też wcześniejsze zapowiedzi, że transakcja sprzedaży TK Telekom może być sfinalizowana na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika zaś, że zainteresowani inwestorzy będą mieli trzy tygodnie na przeprowadzenie badania poprzez data room, a informacje o możliwości badania dostaną na około tydzień przed jego rozpoczęciem.

"O wejściu do data roomu zainteresowane spółki dostaną informacje na około tydzień przed wejściem do niego, a to może oznaczać, że to będzie bardzo krótki proces. Na wirtualny data room daje się zazwyczaj jakieś półtora miesiąca, a w tym przypadku ma być krócej, około trzech tygodni" - powiedziała PAP osoba pragnąca zachować anonimowość.

Z wcześniejszych nieoficjalnych informacji PAP wynikało, że wstępne oferty na kupno TK Telekom od PKP złożyło sześciu oferentów: Netia, GTS, IT Polpager, MNI z partnerem finansowym, Hawe i Exatel.

TK Telekom specjalizuje się w świadczeniu usług telekomunikacyjnych oraz usług dodanych dla klientów biznesowych, innych operatorów telekomunikacyjnych oraz administracji publicznej.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług z dziedziny dzierżawy łączy i dostawy internetu. Jak podawała wcześniej spółka, na jej sieć składa się ponad 6 tys. kilometrów kabli światłowodowych, 22 tys. kilometrów kabli miedzianych. Pojemność sieci transportowej wynosi 1,7 Tbit/s. (PAP)

bas/ mto/ jtt/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz