Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spółki
25.11.2009 19:55

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 25 listopada godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 25 listopada godz. 20

DUDA

Rada nadzorcza Dudy zgodziła się na wznowienie postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie emisji akcji serii H, w tym na złożenie przez zarząd spółki zmodyfikowanego prospektu emisyjnego. Spółka liczy na sfinalizowanie emisji w I kwartale 2010 roku - poinformowała w środę Duda.

Duda planuje publiczną emisję 97,3 mln akcji serii H z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

"Prowadzimy działania zmierzające do wznowienia postępowania w Komisji Nadzoru Finansowego oraz złożenia zmodyfikowanego prospektu. Obecnie trwają prace nad jego ostatecznym kształtem, w tym celami emisji. Chcielibyśmy, aby emisja została sfinalizowana jak najszybciej - jeszcze w I kwartale 2010 r." - poinformował cytowany w komunikacie Maciej Duda, prezes Dudy.

Decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii H podjęło WZA na początku grudnia 2008 r. Cenę emisyjną ustalono na poziomie 1,10 zł za akcję. Pod koniec lutego 2009 r. w KDPW zarejestrowanych zostało 97,3 mln jednostkowych praw poboru akcji serii H. W okresie postępowania naprawczego, proces dotyczący zatwierdzenia prospektu emisyjnego akcji serii H został zawieszony.

POLIMEX-MOSTOSTAL

Oferta konsorcjum Polimeksu-Mostostalu złożona w przetargu na budowę pierwszego etapu Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach została uznana przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce za najkorzystniejszą. Wartość oferty wynosi 28,6 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

W konsorcjum poza Polimeksem-Mostostalem wchodzi Pagro Kraków. Udział giełowej spółki w pracach wynosi 75 proc.

W zakres inwestycji w Siedlach wchodzi m.in. budowa stadionu sportowego, boisk treningowych z wyposażeniem i oświetleniem, dróg wewnętrznych i parkingów oraz infrastruktury technicznej obiektu.

PERN

Na 8 grudnia 2009 r. zaplanowano inauguracyjne spotkanie grupy roboczej powołanej przez Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" i rosyjską Kompanię Transportu Ropy Naftowej Transneft. Prawdopodobnie odbędzie się ono w Moskwie.

Jak poinformował PAP prezes PERN Robert Soszyński, będzie to pierwsze w cyklu spotkań w sprawie bieżącej współpracy obu spółek, które są największymi krajowymi operatorami rurociągu "Przyjaźń", tłoczącego ropę naftową z Rosji do rafinerii w Polsce i w Niemczech, a także tranzytem przez gdański Naftoport do innych odbiorców zagranicznych.

"Ta grupa ma za zadanie bieżące uzgadnianie przede wszystkim szczegółów technicznych, w tym na przykład dotyczących ilości przepływów (ropy naftowej - PAP). Ma usprawnić działanie, zwłaszcza przy zwiększonej ilości tłoczeń, na co liczymy" - wyjaśnił prezes PERN.

Powołanie wspólnej grupy roboczej zostało zapisane w memorandum "o wzajemnym zrozumieniu i współpracy w zakresie wymiany informacji", które pod koniec września 2009 r. zawarły PERN i Transneft. Dokument przewiduje m.in. rozwijanie współpracy w zakresie wymiany informacji o transporcie ropy naftowej, w tym w zwłaszcza "na wypadek pojawienia się sytuacji kryzysowej" w eksploatacji rurociągu naftowego "Przyjaźń".

Memorandum zostało zawarte na trzy lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok, jeżeli żadna ze stron nie powiadomi o zamiarze rozwiązania porozumienia.

Jednym z priorytetowych zamierzeń PERN, o czym mówił we wrześniu Soszyński, jest odwrócenie tendencji spadkowej w tranzycie ropy naftowej z Rosji przez gdański Naftoport, w którym spółka posiada udziały. Od 2005 r., gdy tranzyt rosyjskiego surowca dla odbiorców zagranicznych przez Naftoport utrzymywał się na poziomie około 10 mln ton rocznie, wielkość przesyłu spadła tam o 70-75 proc.

RYAINAIR

Od marca 2010 r. Ryanair uruchomi nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do stolicy Norwegii, Oslo. Przewoźnik zapowiedział, że loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu. Jak poinformował PAP w środę manager do spraw sprzedaży i marketingu Ryanair Laszlo Tamas, pierwszy lot zaplanowano na 30 marca 2010 r. Kierunek pojawił się już na stronie rezerwacyjnej przewoźnika, a ceny za lot w jedną stronę zaczynają się od 91 zł. Ryanair będzie korzystał z norweskiego portu lotniczego Oslo-Rygge. Natomiast już od 17 grudnia z Wrocławia do Oslo trzy razy w tygodniu będzie latał inny nisko -kosztowy przewoźnik, węgierskie linie Wizz Air.

"Cieszy nas, że stolica Dolnego Śląska to atrakcyjny cel podróży dla nisko - kosztowych linii lotniczych. Skoro najwięksi gracze uruchamiają podobne połączenia, to znaczy, że opłaca się latać z Wrocławia, a konkurencja na pewno uzupełni ofertę, na czym skorzystają podróżni" - podkreślił wiceprezes wrocławskiego lotniska Jarosław Sztucki.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo - zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 r. W ciągu 5. lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Ze wzrostem ruchu związane są zmiany w lotniskowej infrastrukturze. W 2011 r. na lotnisku uruchomiony zostanie m.in. nowy terminal. Jego początkowa przepustowość wyniesie 2 mln pasażerów, a docelowo będzie można tam obsłużyć 7 mln osób.

TERANTIUM INVESTMENTS, HTL-STREFA

Liczba akcji objęta zapisami w wezwaniu Terantium Investments na akcje HTL-Strefa wynosi ponad 51.674.986, czyli ponad 80 proc. i przekroczyła próg, po którym wzywający zobowiązał się kupić akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu Millennium DM.

Na początku października Terantium Investments wezwał do sprzedaży 64.593.731 akcji HTL-Strefa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki, po 13,71 zł za akcję.

Zapisy na sprzedaż akcji będą odbywały się do 26 listopada 2009 r.

Wzywający ma zamiar wycofać akcje spółki z giełdy.

Terantium Investments jest spółką, której właścicielem jest EQT V Limited, należąca do Grupy EQT. (PAP)

mic/ mb/ pad/ epo/ jtt/ seb/ bos/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz