Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20.30

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 6 lutego godz. 20.30

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 6 lutego godz. 20.30

CENTRUM PRODUKCYJNE PNEUMATYKI PREMA S.A.

Do 19 lutego 2013 roku Ministerstwo Skarbu Państwa przedłużyło wyłączność negocjacyjną przyznaną konsorcjum Effector S.A. z Włoszczowy (Świętokrzyskie) oraz Effect Glass S.A. z Kielc na zakup Centrum Produkcyjnego Pneumatyki "Prema" S.A. z siedzibą w Kielcach.

W listopadzie Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło konsorcjum Effector i Effect Glass do negocjacji wyłącznych przy prywatyzacji Premy. Od tego czasu resort kilka razy wydłużał wyłączność negocjacyjną.

W styczniu 2012 roku MSP nie wybrało żadnej oferty w procesie prywatyzacyjnym Centrum Produkcyjnego Pneumatyki Prema.

We wrześniu 2011 r. MSP zaprosiło do składania ofert w sprawie kupna 1 mln 295 tys. akcji CPP Prema, stanowiących 92,50 proc. kapitału zakładowego spółki.

Centrum Produkcyjne Pneumatyki Prema jest największym polskim producentem pneumatyki siłowej i sterującej, mającej zastosowanie przy mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych.

GRUPA CZERWONA TOREBKA

Grupa Czerwona Torebka podpisała list intencyjny dotyczący przejęcia Merlin.pl S.A.

Jak napisała w komunikacie spółka, "Podstawowym celem transakcji jest włączenie do Grupy podmiotu charakteryzującego się dużym potencjałem rozwoju w segmencie handlu detalicznego. Lider sprzedaży internetowej realizować będzie sieć punktów osobistego odbioru przesyłek w lokalach znajdujących się w pasażach Czerwona Torebka".

Według podpisanego listu akcjonariusze przejmowanego Merlin.pl, w zamian za posiadane akcje, które wniosą aportem do spółki "Czerwona Torebka" SA, otrzymają akcje o podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki.

Nie wiadomo, jaki będzie koszt przejęcia spółki Merlin.pl

"Jest za wcześnie na szczegóły dotyczące wartości transakcji. W najbliższych dniach zostanie zwołanie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które będzie głosowało nad podwyższeniem kapitału. Czeka nas również proces due diligence. Wówczas będziemy mogli podać wartość transakcji - powiedział PAP Prezes Zarządu "Czerwona Torebka" S.A. Ireneusz Kazimierczyk.

Według prezesa spółki "Czerwona Torebka" po przejęciu Merlin.pl pozostanie e-sklepem.

"To silna i rozpoznawalna marka w branży e-commerce, charakteryzująca się dużym potencjałem rozwoju w segmencie handlu detalicznego. Nie planujemy zmian w zakresie jej działalności. Merlin.pl będzie rozbudowywał sieć punktów osobistego odbioru przesyłek w lokalach zlokalizowanych w pasażach Czerwonej Torebki. Jednocześnie pasaże zostaną wzbogacone o przyciągającego klientów najemcę - e-sklep" - powiedział PAP Kazimierczyk.

Merlin realizuje blisko 150 tysięcy zamówień miesięcznie.

Do sfinalizowania transakcji potrzebna będzie zgoda urzędu antymonopolowego. Po zakończeniu procesu due dilligence, który potrwa około 6 tygodni, "Czerwona Torebka" wystąpi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zgodę na koncentrację.

MISPOL

W wyniku wezwania Newma Hildings na akcje Mispolu zawarto transakcje na 133.872 akcje - podał w środę pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

W połowie grudnia Newma Hildings wezwała do sprzedaży do 6.081.156 akcji Mispolu, stanowiących 34 proc. wszystkich akcji i głosów na WZA spółki po 1,03 zł za akcję.

Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający wraz z grupą kapitałową podmiotu dominującego - UAB "NDX energija" - posiadali łącznie 11.804.596 akcji Mispolu, stanowiące 66 proc. ogólnej liczby głosów na WZA spółki.

W wyniku wezwania Newma Hildings zamierzał uzyskać do 62,99 proc. głosów na WZA spółki, a wraz z grupą zamierzał osiągnąć 100 proc. łącznej liczby głosów na WZA spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu zakończyło się 1 lutego.

Zarząd Mispolu oceniał wcześniej, że cena zaproponowana w wezwaniu Newma Hildings na akcje spółki jest poniżej wartości godziwej firmy.

PKP S.A.

5 mln zł. kosztowała modernizacja otwartego w środę budynku dworca kolejowego w Kole. Ze względu na zabytkowy charakter dworca inwestycja prowadzona była pod kierunkiem konserwatora zabytków. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP S.A.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy PKP S.A. w Poznaniu Piotr Kryszak, roboty budowlane, które rozpoczęły się w październiku 2010 roku, objęły swym zakresem przebudowę wnętrza budynku, a także renowację dachu i elewacji, dzięki czemu przywrócony został historyczny wygląd dworca z okresu międzywojennego. W trakcie prac wymieniono instalacje, założono monitoring, doprowadzono łącze internetowe, wymienione zostały okna, drzwi, podłogi i tynki. Obiekt został też przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

"Zachodnie skrzydło dworca wykorzystywane będzie przez miasto do prowadzenia publicznej biblioteki, która uruchomiona zostanie w najbliższych miesiącach. Wschodnia część budynku, na którą składają się pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, przystosowana została do prowadzenia niewielkiego hostelu. Powierzchnia ta zostanie przez PKP S.A. zaoferowana pod wynajem" - poinformował Kryszak.

Jak dodał, otwarty w 1925 roku, kolski dworzec jest jednym z nielicznych zachowanych do naszych czasów zabytkowych budynków dworcowych wybudowanych po pierwszej wojnie światowej na trasie z Poznania do Warszawy. (PAP)

rpo/ seb/ kpr/ mjk/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)