Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20.45

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 18 kwietnia godz. 20.45

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 18 kwietnia godz. 20.45

BNP PARIBAS

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła 17 kwietnia zaktualizowany program postępowania naprawczego dla BNP Paribas Banku Polska, w którym przedłużono czas realizacji programu do 2014 roku - poinformował bank w komunikacie. Zwiększenie funduszy własnych w 2012 roku ma wesprzeć rozwój działalności banku.

"W zatwierdzonej aktualizacji Programu przedłużono czas jego realizacji do roku 2014 oraz przyjęto zmienione założenia dotyczące przychodów, kosztów, rezerw, a także adekwatności kapitałowej" - podał bank w komunikacie.

W styczniu tego roku bank informował, że otrzymał z KNF zalecenie uzupełnienia i poprawienia programu postępowania naprawczego po tym jak w październiku 2011 roku bank złożył do KNF aktualizację programu, zatwierdzonego przez KNF w marcu 2010 roku.

BUMAR

Rada Nadzorcza Bumar wszczęła postępowanie kwalifikacyjne w celu wybrania członków zarządu odpowiedzialnych za finanse i audyt oraz za sprzedaż i zakupy - poinformowała spółka.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 7 maja br. do 15.30. Otwarcie ofert nastąpi 8 maja br., a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zaczną się dzień później - dodano.

PGE

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wydał decyzje o udzieleniu pozwoleń PGE w zakresie wznoszenia i wykorzystywania sztucznych wysp na morzu dla trzech lokalizacji budowy morskich farm wiatrowych - podała PGE Energia Odnawialna w komunikacie prasowym.

O zgody wnioskowały spółki celowe z Grupy Kapitałowej PGE: EW Baltica-1, EW Baltica-2 oraz EW Baltica-3.

"Spółki celowe realizujące Program Offshore PGE wystąpiły do Ministra Infrastruktury z wnioskami o wydanie ww. pozwoleń w październiku 2011 r. Łączna moc planowanych inwestycji PGE na Morzu Bałtyckim związanych z budową morskich farm wiatrowych wynosi 3450 MW" - napisano w komunikacie.

RESBUD

Resbud zapowiada, że w ciągu następnych 12 miesięcy zatrudnienie w spółce ulegnie znacznemu obniżeniu - podała spółka przy okazji publikacji stanowiska zarządu w związku z wezwaniem do sprzedaży akcji ogłoszonym przez Atlantis.

"Zarząd Emitenta informuje, że do dnia sporządzenia niniejszej opinii ogłoszenie wezwania na akcje Emitenta nie miało żadnego wpływu na zatrudnienie w spółce Emitenta. Jednakże w związku z przyjętą przez Spółkę strategią obniżania kosztów prowadzonej działalności należy spodziewać się, że w ciągu następnych 12 miesięcy zatrudnienie w Spółce ulegnie znacznemu obniżeniu" - podała spółka.

Zarząd Resbudu jest też zdania, że w najbliższym czasie znacznej poprawie ulegnie sytuacja finansowa spółki w związku z pośrednimi zmianami w akcjonariacie.

Na początku kwietnia Atlantis wezwał do sprzedaży 5.151 akcji Resbudu, dających 0,61 proc. głosów po 20 zł za akcję. W wyniku wezwania Atlantis wraz z podmiotami zależnymi chce osiągnąć 554.400 akcji, czyli 66 proc. głosów. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 23 kwietnia i potrwają do 7 maja.

Wzywający oświadczył, że zamierza podjąć działania mające na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji finansowej spółki oraz jej dalszego rozwoju, w tym z zachowaniem dotychczasowej działalności spółki, a także w przyszłości rozwinięciem jej działalności na innych rynkach.

W listopadzie ubiegłego roku Resbud informował, że w ramach restrukturyzacji spółka planuje zwolnić od grudnia 2011 r. do kwietnia 2012 r. około 30 pracowników. Przeciętne zatrudnienie w Resbudzie w pierwszej połowie 2011 roku wynosiło 127 osób.

ZELMER

Zelmer utworzył spółkę w Kazachstanie "Zelmer Kazachstan", a głównym celem zawiązania spółki jest wyraźne zdynamizowanie sprzedaży produktów Zelmera na rynku kazachskim oraz w Azji Środkowej - poinformował Zelmer w komunikacie.

"Powołanie spółki zależnej Zelmer Kazachstan stanowi kontynuację przyjętej strategii budowania silnej pozycji Zelmer SA i rozwijania sprzedaży na rynkach zagranicznych pod własną marką. Podstawowym celem zawiązania spółki jest wyraźne zdynamizowanie sprzedaży produktów Zelmer na rynku kazachstańskim oraz w Azji Środkowej" - podał Zelmer.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki będzie import, eksport produktów Zelmer oraz działalność marketingowa, handel hurtowy i detaliczny.

Kapitał założycielski spółki wynosi 4.600.000 KZT, a Zelmer objął 100 proc. udziałów, co sfinansuje ze środków własnych Zelmer.(PAP)

pel/ jtt/ adma/ bas/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)