Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 21.30

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 27 października godz. 21.30

bEhUXYUl

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 27 października godz. 21.30

JERONIMO MARTINS

Centrum dystrybucyjne firmy Jeronimo Martins uroczyście otwarto w środę w Skarbimierzu pod Brzegiem (Opolskie). Zaopatrujące sklepy sieci Biedronka centrum będzie obsługiwało markety na całym Śląsku. To dziewiąty taki obiekt w sieci.

bEhUXYUn

Otwarte w środę centrum kosztowało ok. 60 milionów zł. Ma 27 tys. metrów kw. powierzchni, docelowo zatrudni ponad 250 osób i obsłuży ponad 170 sklepów sieci na Górnym i Dolnym Śląsku. To 9. centrum dystrybucyjne firmy w Polsce. Budowa obiektu wyposażonego - oprócz hal magazynowych z zapleczem - m.in. w myjnię ciężarówek i stację paliw, trwała ponad rok.

Centrum w Skarbimierzu zastąpi dotychczas obsługujący sklepy na Śląsku punkt w Kątach Wrocławskich. Jest zlokalizowane na b. radzieckim lotnisku wojskowym, blisko autostrady A4. "Średnia odległość do sklepu, do którego dowożone będą towary, to 160 kilometrów w obie strony. Przez Centrum przewijać się będzie ponad 250 ciężarówek dziennie" - powiedział członek zarządu i dyrektor operacyjny firmy, Eduardo Brito.

Dodał, że wszystkie centra spółki to łącznie ponad 240 tys. metrów kw., i pracuje w nich zespół ok. 2,5 tys. ludzi. "Zarządzamy ponad 700 ciężarówkami, a centra opuszcza dziennie ponad półtora miliona opakowań zbiorczych" - zaznaczył Brito.

Jeronimo Martins Dystrybucja - to właściciel liczącej ponad 1500 marketów sieci sklepów detalicznych Biedronka. Sklepy sieci znajdują się w prawie 700 miejscowościach w Polsce, firma zatrudnia w nich blisko 30 tys. pracowników. Inwestycje firmy w Polsce od 1995 roku wyniosły ponad 3 mld zł. (PAP)

bEhUXYUt

jsz/ je/

bEhUXYUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)