Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 marca, godz.15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 marca, godz.15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 marca, godz.15

ERICPOL

Firma informatyczna Ericpol zamierza zatrudnić w tym roku kolejnych 200 pracowników. Oferty pracy czekają na programistów, projektantów oprogramowania i testerów aplikacji telekomunikacyjnych.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, 150 osób znajdzie pracę w oddziałach firmy w Łodzi i Krakowie. Kolejnych 50 osób zatrudnią spółki zależne: ukraiński Ericpol TZOV oraz IOOO Ericpol Brest.

Oferty są skierowane zarówno do specjalistów z doświadczeniem, jak i absolwentów takich kierunków jak telekomunikacja, elektronika, informatyka i pokrewne.

Cytowany w komunikacie dyrektor generalny firmy Paweł Szczerkowski poinformował, że tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wynika z rosnącego portfela zamówień i rozwoju firmy, która w ubiegłym roku odnotowała 17 proc. wzrost przychodów.

"Od 6 lat Ericpol przyjmuje nowych pracowników i nie zamierza przestawać. W minionym roku otworzyliśmy nowy biurowiecw specjalnej strefie ekonomicznej w Krakowie i zatrudniliśmy 220 osób" - dodał Szczerkowski.

Większość swoich usług Ericpol kieruje na rynek zachodnioeuropejski. Firma zatrudnia obecnie prawie 1100 osób w głównej siedzibie w Łodzi, w oddziałach w Krakowie i Warszawie oraz w spółkach zależnych w Szwecji, na Białorusi i Ukrainie.

PKP LHS

W styczniu i lutym br. PKP LHS przewiozła po szerokim torze łącznie 1,73 mln ton towarów. To 25 proc. więcej niż przewidywał plan oraz 50 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowała rzeczniczka spółki Justyna Lipowska w komunikacie.

Poinformowała, że przychody spółki w tym okresie stanowią prawie 30-proc. wzrost w stosunku do planu działalności spółki na 2011 r. i 58-proc. w stosunku do tych dwóch miesięcy w 2010r.

"W historii działalności spółki po raz pierwszy w miesiącu styczniu masa przewozowa przekroczyła rekordowo 0,9 mln ton ładunków. Wykonanie przewozów w stosunku do planu miesiąca było większe o 20 proc." - poinformowała rzeczniczka.

W badanym okresie przewozy rudy żelaza, dominującego towaru transportowanego po linii LHS, wzrosły o 10 proc. w stosunku do założeń. Ogółem przewieziono 0,85 mln ton tego surowca. W porównaniu do planu odnotowano w tym okresie ponad 40-proc. wzrost przewozów innych towarów. Aktualnie ruda żelaza stanowi 49 proc. ogółu przewozów, a pozostałe ładunki to 51 proc.

W stosunku do okresu analogicznego w roku ubiegłym, największy wzrost odnotowano w przewozach węgla brunatnego, brykietów, koksu (o ponad 200 proc.), nasion, owoców oleistych i tłuszczów (198 proc.), wyrobów metalowych (163 proc.), pozostałych chemikaliów i przewozów niebezpiecznych (161 proc.), cementu, wapna i pozostałych gotowych materiałów budowlanych (138 proc.), węgla kamiennego (124 proc.) art. spożywczych i pasz dla zwierząt (78 proc.), wyrobów tekstylnych i włókienniczych (66 proc.). "Od dłuższego czasu spółka obserwuje stały wzrost przewozów kontenerów po linii LHS. W stosunku do okresu analogicznego ubiegłego roku, przewozy kontenerowe wzrosły o 72 proc. w okresie dwóch miesięcy I kwartału br. Na wysokim poziomie utrzymują się przewozy minerałów surowych i przetworzonych oraz gazów" - poinformowała rzeczniczka.

Tegoroczny plan zakłada przewozy na poziomie 8,65 mln ton towarów.

POLNORD

Miasto Gdańsk i Polnord przesunęły w czasie podpisanie umowy powołującej spółkę do zagospodarowania Wyspy Spichrzów. Pierwotnie miało to nastąpić do 31 marca tego roku, obecnie strony wskazują, że może to nastąpić do 15 lipca - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Powodem przesunięcia terminu podpisania umowy jest konieczność wykonania dodatkowych badań związanych z przyszłą inwestycją na Wyspie Spichrzów. Są to przede wszystkim badania związane z możliwościami posadowienia dwupoziomowej hali garażowej, przewidzianej w koncepcji zagospodarowania tego terenu, przygotowanej przez pracownię MAT" - poinformował Polnord.

Dotychczasowe analizy wskazują, że w przeszłości, w celu stabilizacji podłoża, zagłębiano w nim pale dębowe i głazy narzutowe.

"Może to utrudnić budowę części podziemnej na niektórych obszarach zakładaną dotychczas metodą podstropową. Ponadto na podstawie wykopów wykonywanych przy okazji inwestycji w otoczeniu okazało się, że pod warstwą namułów, które występują na terenie Wyspy Spichrzów na zmiennej wysokości, zwierciadło wody z całą pewnością jest napięte. Ponieważ oba te czynniki mają niezmiernie istotny wpływ na prace konstrukcyjne planowanej inwestycji, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań hydrogeologicznych" - podała spółka.

Należy też dokonać odkrywek fundamentów obiektów zabytkowych, w szczególności spichlerza Steffen. Wszystko to wpływa na przesunięcie terminu podpisania umowy.

TRANSSYSYEM

Firma Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) za 5,3 mln zł wyprodukuje, dostarczy oraz zamontuje 750-tonową konstrukcję stalową, która będzie szkieletem budynku centrum handlowego Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie).

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik firmy Rafał Tendaj, kontrakt jest realizowany na zlecenie firmy Warbud.

"Powierzchnia centrum handlowego, które powstanie w Gorzowie Wielkopolskim to 75 tys. mkw. Prace nad konstrukcją szkieletową budynku rozpoczęły się w tym tygodniu, kontrakt zakłada, że zostanie zamontowana do sierpnia tego roku" - dodał rzecznik.

Transsystem dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Posiada swoje spółki - córki na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.(PAP)

morb/ rgr/ her/ huk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)