Notowania

wiadomości
05.06.2012 15:35

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15.30

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 5 czerwca godz. 15.30

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 5 czerwca godz. 15.30

DAMF INVEST

DAMF Invest wezwał do sprzedaży 30.000 akcji Atlantisa po 1,2 zł za akcję - poinformował DM BZ WBK, pośredniczący w wezwaniu.

Akcje objęte wezwaniem stanowią 0,01 proc. głosów na WZ spółki.

Zapisy na akcje w wezwaniu będą przyjmowane od 26.06.2012 r. do 9.07.2012 r.

W wyniku wezwania wzywający chce uzyskać 66-proc. udział w głosach na WZ Atlantisa.

AMBRA

Ambra, producent i dystrybutor alkoholi spodziewa się, że rynek wina w Polsce będzie w roku 2012 rósł szybciej niż w roku 2011, kiedy wzrost wyniósł 4,1 proc. Dynamika nie powinna jednak przekroczyć 7 proc. - poinformował PAP Piotr Kaźmierczak, dyrektor finansowy spółki. Ambra postrzega Rosję jako atrakcyjny rynek, nie planuje jednak na razie uruchamiać tam spółki zależnej.

"W 2011 roku rynek wina w Polsce wzrósł minimalnie poniżej naszych oczekiwań, bo o 4,1 proc. (Ambra zakładała wzrost rynku o 5-7 proc. - przyp. PAP). Na razie trudno prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w roku 2012. Luty i marzec przyniosły 10-proc. wzrost rynku i dopiero kolejne miesiące pokażą, czy to był tylko wzrost sezonowy, czy może organiczny" - powiedział w rozmowie z PAP Kaźmierczak.

"W naszej ocenie tegoroczny wzrost nie powinien przekroczyć 7 proc., choć uważamy, że rynek może rosnąć szybciej niż rok wcześniej" - dodał.

Poza Polską produkty Ambry są obecne w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Spółka prowadzi także sprzedaż w Rosji i postrzega tamtejszy rynek jako bardzo perspektywiczny.

"Nie zamierzamy na razie robić ekspansji na nowych rynkach. Skupimy się na Polsce. Natomiast drugim pod względem atrakcyjności rynkiem może być Rosja. W najbliższych latach nie planujemy, wzorem innych krajów, zakładać tam spółki zależnej. Bardzo dobrze układa się nam współpraca z lokalnymi dystrybutorami" - podał dyrektor finansowy Ambry.

Zdaniem Kaźmierczaka Ambra zarówno w tym, jak i w przyszłym roku powinna umiarkowanie poprawić swoje wyniki na rynkach zagranicznych.

"Należy pamiętać, że udział sprzedaży zagranicznej stanowi w naszych przychodach ok. 20 proc., a na wynikach waży ona nawet mniej. Dlatego rezultaty osiągane na rynkach zagranicznych nie będą decydujące dla wyników wypracowanych przez spółkę" - dodał.

FABRYKA KONSTRUKCJI DREWNIANYCH

Fabryka Konstrukcji Drewnianych, spółka działająca na rynku budowlanym w segmencie wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, chce w trzecim kwartale tego roku zadebiutować na rynku NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

W ramach oferty prywatnej zamierza pozyskać do 2 mln zł. Pieniądze przeznaczy na rozbudowę parku maszynowego i rozwój organiczny.

Spółka buduje hale i obiekty przemysłowe, produkuje i montuje drewniane więźby, pokrycia dachowe oraz domy szkieletowe. Zajmuje się też renowacją zabytkowych konstrukcji na terenie całego kraju.

Firma liczy, że dzięki zakupowi linii do produkcji wielkowymiarowych elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego, rozszerzy działalność o budowę m.in. obiektów widowiskowo-sportowych.

METOREX, PBG

P.H.U. Mardom Bis Andżelika Tarkowska złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego Metorex, spółki w 99,56 proc. zależnej od PBG - poinformowało PBG w komunikacie.

W komunikacie podano, że według stanu na dzień złożenia wniosku (1 czerwca - PAP) zadłużenie Metoreksu wobec wierzyciela wynosiło 801.902,35 zł.

OPONEO.PL

Dariusz Topolewski, prezes i akcjonariusz Oponeo.pl chce, by spółka przeznaczyła 7,5 mln zł na 5-letni skup akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

W projekcie uchwały zgłoszonym na walne zgromadzenie spółki zwołane na 26 czerwca Topolewski proponuje, by Oponeo.pl w ciągu 5 lat skupiło z rynku do 1 mln akcji własnych, płacąc nie więcej niż 7 zł za akcję.

Jak wynika z informacji ze strony internetowej Oponeo.pl Dariusz Topolewski posiada obecnie akcje dające 22,12-proc. udział w głosach na walnym zgromadzeniu spółki. (PAP)

kuc/ asa/ morb/ jow/ ana/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz