Notowania

wiadomości
29.11.2011 20:09

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 listopada godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 listopada godz. 20

ACTION

Action spodziewa się, że w 2012 r. zwiększy sprzedaż produktów pod marką własną o ponad 20 proc. - poinformował PAP Piotr Bieliński, prezes Action.

"Zakładam, że sprzedaż produktów pod marką ActiveJet wzrośnie w przyszłym roku o ponad 20 proc. Byłbym zadowolony, gdyby było to około 30 proc. wzrostu" - powiedział PAP Bieliński.

"Obecnie ActiveJet odpowiada za około 5 proc. naszych przychodów, ale jest to najbardziej rentowna część naszej działalności" - dodał.

Action pod marką własną ActiveJet sprzedaje m.in. produkty oświetleniowe, tusze, tonery, a także innych materiały eksploatacyjne i biurowe. W listopadzie Action podpisał umowę sponsorską z Legią Warszawa, w ramach której, logo ActiveJet, znalazło się na koszulkach piłkarzy Legii. Umowa została zawarta na dwa lata - do końca 2013 roku.

BZ WBK ASSET MANAGEMENT/ COMARCH/

BZ WBK Asset Management zmniejszył zaangażowanie w Comarch i obecnie na rachunkach klientów, które objęte są umowami o zarządzanie, ma 680.779 akcji, które stanowią 8,46 proc. w kapitale zakładowym i dają 4,52 proc. głosów na WZA - podał Comarch w komunikacie.

Przed zmniejszeniem udziału klienci BZ WBK Asset Management, których rachunki są objęte umowami o zarządzanie, posiadali 763.712 akcji spółki, co stanowiło 9,49 proc. w kapitale zakładowym i 5,08 udziału w głosach na WZA.

EUROTEL

Eurotel, prowadzący sieć sprzedaży produktów i usług związanych z telefonią komórkową, złożył ofertę kupna udziałów w spółce zajmującej się telesprzedażą i świadczeniem usług telemarketingowych - poinformował Eurotel w komunikacie.

Eurotel nie podał nazwy spółki. W ofercie przedstawił proponowaną cenę i termin obowiązywania oferty, czyli 31 grudnia 2011 roku.

Eurotel w przypadku zawarcia transakcji, bierze pod uwagę możliwość dalszego zaangażowania finansowego i zwiększenia udziału kapitałowego w tej spółce.

"Zakup udziałów w spółce zajmującej się obsługą tego nowego dla Eurotela kanału sprzedaży, daje możliwość oferowania przez Grupę Eurotel dodatkowych produktów bądź usług i zwiększenie przez to przychodów w przyszłości" - napisano w komunikacie.

GETIN NOBLE BANK, GET BANK

Komisja Nadzoru Finansowego nie znalazła podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Leszka Czarneckiego za pośrednictwem Get Bank SA akcji Getin Noble Bank SA w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - poinformował we wtorek w komunikacie KNF.

Komisja stwierdziła także brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego objęcia przez Czarneckiego, bezpośrednio oraz za pośrednictwem LC Corp B.V. z Holandii, akcji Get Bank SA, a także akcji Noble Funds Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Nie znalazła również podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego pośredniego nabycia przez Get Bank SA akcji Noble Securities SA w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

TVN

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami TVN wniósł w formie wkładu niepieniężnego zorganizowaną część przedsiębiorstwa o wartości 2,393 mld zł do spółki TVN Media, w którym ma 100 proc. udziałów - poinformował TVN w komunikacie.

Umowa dotyczy wniesienia do TVN Media aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, będącej wyodrębnionym ze spółki pod względem organizacyjnym i finansowym segmentem realizującym funkcje sprzedaży i marketingu.

Zgodę na tę transakcję wyraziło NWZA TVN 15 listopada.

"Transakcja ta jest elementem reorganizacji spółki mającym na celu zwiększenie efektywności funkcji sprzedaży i marketingu poprzez ich wyodrębnienie ze spółki, zwiększenie efektywności i elastyczności struktury handlowej spółki, otwarcie na działania w obszarach nowych produktów oraz skierowanie oferty do nowych podmiotów, spoza Spółki, mogących korzystać z usług świadczonych przez TVN Media" - napisano w komunikacie. (PAP)

pr/ gsu/ jtt/ ana/ her/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz