Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz.20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 8 marca godz.20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 8 marca godz.20

AIRBUS

Linie lotnicze z regionu Azji i Pacyfiku w ciągu następnych 20 lat zamówią około 8560 nowych samolotów - zakłada najnowsza prognoza europejskiego producenta samolotów, firmy Airbus.

Airbus poinformował we wtorek, że zamówienia, których łączną wartość szacuje się na kwotę 1,2 biliona USD, będzie stanowić 33 proc. prognozowanych dostaw nowych samolotów na całym świecie w omawianym okresie. "Region Azji i Pacyfiku stanie się tym samym największym rynkiem dla transportu lotniczego, wyprzedzając Europę i Stany Zjednoczone" - ocenił Airbus.

Airbus oczekuje, że liczba pasażerów przewożonych przez linie lotnicze z regionu Azji i Pacyfiku będzie wzrastać rocznie o 5,8 proc. zaś wolumen przechodzących przez region towarów - o 7 proc. rocznie. Równocześnie przewiduje się, że przewoźnicy w tym regionie wymienią 78 proc. z 3680 używanych obecnie samolotów.

BOEING

Boeing i Air China podpisały umowę na zakup pięciu samolotów 747-8 Intercontinental - poinformował we wtorek Boeing.

Jak podał Boieng, Air China będzie pierwszym chińskim przewoźnikiem, który będzie posiadać najnowszą pasażerską wersję 747-8. Umowa wymaga zgody chińskiego rządu.

Air China, przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej, będzie używać tych samolotów do rozwoju swoich międzynarodowych tras.

Nowy 747-8 Intercontinental może przewieźć 467 pasażerów w trójklasowej konfiguracji. Samolot cechuje ulepszony projekt skrzydeł oraz unowocześniona kabina pasażerska.

PGNiG

Rada Nadzorcza PGNiG powołała Mirosława Szkałubę, wybranego przez pracowników PGNiG SA, na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki.

Szkałuba jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wydziału Wiertniczo-Naftowego); posiada dyplom magistra inżyniera górnictwa naftowego. W 1998 roku ukończył Studium Podyplomowe z zakresu Inwestycji Kapitałowych i Projektów Rozwojowych Firm w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2004 roku zdał egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Z PGNiG związany jest od 1994 roku. Do 2005 roku pracował na stanowisku specjalisty ds. projektowania, nadzorowania oraz rozliczania prac poszukiwawczych w Departamencie Poszukiwania Złóż w centrali spółki. Natomiast w oddziale w Sanoku pełnił funkcję zastępcy kierownika działu Nadzoru Prac Wiertniczych. W latach od 2005 do 2008 był członkiem Rady Nadzorczej PGNiG z wyboru pracowników. Od marca 2008 roku do marca 2011 roku był członkiem Zarządu PGNiG z wyboru pracowników.

luo/ aop/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)