Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 października godz. 20

bEqaZqoR

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 29 października godz. 20

ALIOR BANK

Zwołane na 28 listopada walne zgromadzenie Alior Banku zdecyduje o emisji do 6.358.296 akcji serii G z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformował bank w projektach uchwał.

bEqaZqoT

Z projektów uchwał wynika, że choć emisja akcji serii G będzie miała charakter subskrypcji prywatnej, to może zostać, według uznania zarządu banku, przeprowadzona w drodze oferty publicznej.

W przypadku ewentualnej subskrypcji prywatnej akcje serii G zostaną zaoferowane wybranym inwestorom, z których każdy nabędzie akcje o wartości, liczonej wg ich ceny emisyjnej, co najmniej 100.000 euro.

W wyniku emisji akcji serii G kapitał zakładowy Alior Banku może zostać podniesiony maksymalnie do kwoty nie wyższej niż 699.412.610,00 zł z obecnych 635.829.660,00 zł.

W uzasadnieniu do projektu uchwały podano, że celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie bankowi osiągnięcia jego celów strategicznych oraz dalszego rozwoju działalności, przy uwzględnieniu rekomendacji KNF dotyczących kwestii księgowych.

bEqaZqoZ

W połowie października Alior Bank poinformował, że po konsultacjach z Komisją Nadzoru Finansowego, zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tytułu bancassurance.

Podano wówczas, że zmiana ta obniży wynik netto banku w trzecim kwartale o 105 mln zł oraz spowoduje spadek poziomu kapitałów własnych na koniec ubiegłego roku o około 330 mln zł, w związku z czym bank może potrzebować dodatkowego kapitału.

Na wtorkowym zamknięciu za akcje Alior Banku płacono 82 zł.

MERCATOR MEDICAL

bEqaZqpa

Przedział cenowy w ofercie publicznej Mercator Medical został ustalony na 11,5-13,5 zł za papier - poinformowała spółka w komunikacie.

Mercator Medical 22 października ogłosił prospekt emisyjny.

Oferta obejmuje 2.160.850 akcji nowej emisji, serii E. Spółka zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie na rynek regulowany 2.375.800 akcji serii A2, B, C, D2.

W ramach transzy inwestorów instytucjonalnych spółka oferuje 1.810.850 akcji serii E, a w ramach transzy otwartej 350.000 akcji serii E.

bEqaZqpb

Oferującym jest DM BOŚ.

Mercator Medical jest producentem rękawic medycznych i dystrybutorem materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. (PAP)

kam/ ana/ mki/

bEqaZqpu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)