Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Przemiany" - tematem III Festiwalu Karuzela Cooltury w Świnoujściu

0
Podziel się

"Przemiany" będą tematem dyskusji, koncertów, spektakli i warsztatów w
ramach III Karuzeli Cooltury - festiwalu łączącego sztukę wysoką z niską, tradycję z
nowoczesnością, który odbędzie się w lipcu w Świnoujściu.

bEiRYcER

"Przemiany" będą tematem dyskusji, koncertów, spektakli i warsztatów w ramach III Karuzeli Cooltury - festiwalu łączącego sztukę wysoką z niską, tradycję z nowoczesnością, który odbędzie się w lipcu w Świnoujściu.

Organizatorzy przygotowali dla dorosłych i dzieci prawie 150 imprez z różnych dziedzin - kultury, rozrywki, nauki i sportu. Spektakle i koncerty będą odbywały się na wszystkich scenach Świnoujścia, na promach, a debaty - w wielkich namiotach przy nadmorskiej promenadzie.

Uczestnicy spotkania będą zastanawiać się nad przemianami w różnych dziedzinach. Będą szukać m.in. odpowiedzi na pytania: czy żabę można zamienić w księżniczkę, a gwiazdę popkultury w zdobywcę ośmiotysięczników? czy media kształtują kulturę? czy kultura ma wpływ na kształt debaty publicznej?

bEiRYcET

Udział w imprezie zapowiedziało ok. 120 pisarzy, polityków, dziennikarzy, ekonomistów, sportowców, artystów i celebrytów. Do Świnoujścia przyjechać mają m.in. Krzysztof Zanussi, Jacek Santorski, Piotr Wojciechowski, Edward Lubaszenko, Andrzej Gliński, Katarzyna Pakosińska, Przemysław Saleta.

W zeszłym roku w imprezach w ramach Karuzeli uczestniczyło ok. 100 tys. osób - szacują organizatorzy. Jej uczestników pozdrowił z Rzymu papież Benedykt XVI. Pozdrowienia te były następnie transmitowane na telebimach w Świnoujściu.

"To najważniejsze wydarzenie w naszym mieście i cieszy się ogromnym powodzeniem, już teraz na czas Karuzeli większość noclegów jest zarezerwowana" - powiedział PAP rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Dodał, że w czasie poprzednich edycji festiwalu promy łączące Świnoujście ze stałym lądem przewoziły rekordowe liczby samochodów - codziennie po 9 tys.

bEiRYcEZ

"Licbza imprez, bezpłatny w nich udział, liczba gwiazd kultury, sportu czy biznesu dostępnych na spotkaniach i po prostu na ulicach, poruszane na debatach wcale nie "wakacyjne" tematy to wszystko sprawia, że turyści mają w tym czasie zapewnioną dobrą, inteligentną rozrywkę" - stwierdził rzecznik.

Karuzela Cooltury będzie trwać w tym roku od 22 do 24 lipca. (PAP)

szt/ hes/

bEiRYcFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)