Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wisła
28.04.2013 22:55

Przerwano poszukiwania wędkarzy na Wiśle

Wieczorem brzeg rzeki będzie jeszcze patrolowany przez policjantów z psem tropiącym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Przerwano poszukiwania trzech wędkarzy na Wiśle, którzy zaginęli w niedzielę, po tym jak ich łódź przewróciła się w okolicach miejscowości Kępa Chotecka w gminie Wilków (Lubelskie) - poinformowała policja.

_ Poszukiwania na wodzie przerwano z powodu ciemności. Będą wznowione w poniedziałek rano. Znaleziona została łódka, ale nie mamy pewności, czy to ta sama, którą płynęli wędkarze. Mężczyzn nie odnaleziono _ - powiedział PAP Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodał, że wieczorem brzeg rzeki będzie jeszcze patrolowany przez policjantów z psem tropiącym.

Drewnianą łódką z silnikiem wypłynęło na Wisłę czterech wędkarzy, mieszkańców gminy Wilków. Łódka wywróciła się. Jeden z mężczyzn zdołał samodzielnie dopłynąć wpław do brzegu.

Policja otrzymała wiadomość o przewróceniu się łodzi kilka minut przed godz. 18. Zaginionych wędkarzy poszukiwali ratownicy ze straży pożarnej i policjanci w motorówkach; policjanci przeszukiwali też brzeg rzeki.

25-letni mężczyzna, który dopłynął do brzegu został odwieziony do szpitala. Jego stan zdrowia jest dobry - podał Fijołek. Trzej poszukiwani mężczyźni mają 41, 45 i 57 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej wody w rzekach. Będzie powódź? Stany alarmowe przekroczone zostały w 16 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i 9 w dorzeczu Odry.
Alarm powodziowy! Zobacz, które gminy są zagrożone Poziom wody w Wiśle przekroczył w niektórych miejscach 21 cm ponad stan ostrzegawczy.
Tagi: wisła, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz