Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przesłuchania finałowe Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

0
Podziel się:

Prawie 1800 uczestników wzięło udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego
Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (Śląskie), które odbyły się w 33 miastach w całej Polsce
oraz w Równem na Ukrainie. W czwartek rozpoczynają się przesłuchania finałowe.

*Prawie 1800 uczestników wzięło udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (Śląskie), które odbyły się w 33 miastach w całej Polsce oraz w Równem na Ukrainie. W czwartek rozpoczynają się przesłuchania finałowe. *

Będziński festiwal jest największą tego typu imprezą w kraju. To jego siedemnasta edycja.

Jak poinformowali w poniedziałek organizatorzy, przesłuchania finałowe rozpoczną się w święto Trzech Króli w Państwowej Szkole Muzycznej im. Chopina w Będzinie. Zakwalifikowało się do nich 136 tzw. podmiotów wykonawczych, czyli zespołów, chórów i solistów.

Przesłuchania będą się odbywać przez trzy dni - od 6 do 8 stycznia. W niedzielę 9 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka odbędzie się koncert galowy. W tym roku reżyserować go będzie Krystyna Jakubczyk. Zaplanowano inscenizację fragmentów "Pastorałki" Leona Schillera w przygotowaniu Dariusza Wiktorowicza i wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia imienia Jana Dormana w Będzinie.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika ma formułę konkursu i przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów. Dolna granica wieku wynosi siedem lat. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Po raz pierwszy Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się w 1994 r. Obecnie jego organizatorami są: Fundacja Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Ideą festiwalu jest umożliwienie artystom-amatorom publicznej prezentacji ich umiejętności oraz popularyzacja tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.(PAP)

lun/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)