Notowania

warszawa
02.11.2010 19:15

Przesłuchanie sprawcy wybuchu w centrum Warszawy w środę

latka #

Podziel się
Dodaj komentarz

latka #

02.11. Warszawa (PAP) - 31-letni sprawca wybuchu, do którego doszło w mieszkaniu w centrum Warszawy ma zostać w środę przesłuchany przez prokuraturę. W ekspolozji poszkodowanych zostało dwóch policjantów.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10 rano. Jak powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji podinsp. Maciej Karczyński, na policję zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że nie może się dostać do swojego mieszkania przy ul. Kruczej. Według niej, w środku przebywał mężczyzna, który przyszedł do jej córki.

Gdy wezwani na miejsce funkcjonariusze weszli do środka, nastąpił wybuch. Poszkodowani zostali dwaj policjanci; jeden z obrażeniami głowy, drugi ogłuszony - zostali przewiezieni do szpitala. Tam także trafił ogłuszony 31-letni Sebastian G., którego policjanci zastali w mieszkaniu.

Funkcjonariusze, po opatrzeniu, zostali zwolnieni do domu. Sebastian G., dotąd nie notowany, został przewieziony na komisariat policji.

Policja ustala, co spowodowało eksplozję. Podczas zabezpieczenia mieszkania pirotechnicy znaleźli dwa podejrzane ładunki. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, zbudował je zatrzymany mężczyzna. Motyw działania 31-latka na razie nie jest znany.

Po zdarzeniu na kilka godzin ewakuowano mieszkańców budynku i wstrzymano ruch drogowy w jego okolicy.

Rzecznik KSP powiedział, że zabezpieczony przez policję materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury.(PAP)

gdyj/ bos/ jbr/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz