Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przeszukano zawalony budynek dawnych zakładów Tormięs w Toruniu

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o zakończeniu poszukiwań
#

# dochodzi informacja o zakończeniu poszukiwań #

26.09. Toruń (PAP) - Strażacy nie znaleźli w ruinach zawalonego budynku w Toruniu żadnych ofiar katastrofy. Opuszczona hala fabryczna dawnych Zakładów Mięsnych Tormięs zawaliła się w niedzielę po południu.

"Gruzowisko przeszukiwało 11 jednostek toruńskiej straży i sprowadzona z Gdańska ekipa z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu zasypanych ludzi. Przetrząśnięto dokładnie cały teren, ale na szczęście nic nie wskazuje, by ktoś znajdował się wewnątrz budowli w chwili katastrofy budowlanej" - powiedziała PAP Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

Na samym początku poszukiwań, w gruzach strażacy znaleźli dwa stare plecaki, ale wszystko wskazuje na to, że leżały tu one od dłuższego czasu. Budynek od wielu lat stał opuszczony i często pojawiały się tu osoby bezdomne szukające złomu lub schronienia na noc. Według okolicznych mieszkańców, bezdomni byli tam także w sobotę i niedzielę.

Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzą, co było bezpośrednią przyczyną zawalenia się budowli i czy ruiny dawnej fabryki nie wymagają natychmiastowej rozbiórki.

Budynki dawnego Tormięsu powstały pod koniec XIX wieku. 12 lat temu zakład został zamknięty i większość zabudowań rozebrano. (PAP)

olz/ abr/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)