Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przetarg na sprzedaż pierwszych działek w białostockiej SSSE

0
Podziel się

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) ogłosiła przetarg na sprzedaż
dwóch pierwszych działek i udzielenie pozwoleń na działalność w białostockiej podstrefie SSSE.
Ogłoszenia ukazały się w czwartkowej prasie. Ceny wywoławcze działek o powierzchni ok. 1 ha każda,
to 2,85 - 3,36 mln zł netto.

bCZCCthN

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) ogłosiła przetarg na sprzedaż dwóch pierwszych działek i udzielenie pozwoleń na działalność w białostockiej podstrefie SSSE. Ogłoszenia ukazały się w czwartkowej prasie. Ceny wywoławcze działek o powierzchni ok. 1 ha każda, to 2,85 - 3,36 mln zł netto.

Komisyjne otwarcie ofert nastąpi 17 września 2009 roku w Białymstoku.

Jak powiedział PAP dyrektor departamentu skarbu Urzędu Miejskiego w Białymstoku Maciej Łapuć, to najmniejsze działki przygotowane dla inwestorów w białostockiej podstrefie. Pozostałe będą wystawiane do przetargu sukcesywnie, po zakończeniu uzbrajania tych terenów w niezbędną infrastrukturę.

Obszar Białystok SSSE, to blisko 30 ha w dwóch kompleksach, położonych w południowo-wschodniej części miasta (między ulicami Mickiewicza, Borsuczą, Myśliwską, Solnicką).

bCZCCthP

Wszystkie prace związane z uzbrojeniem tego terenu, łącznie z przygotowaniem dróg dojazdowych do podstrefy, będą kosztowały 55 mln zł. Jak powiedział Łapuć, wszystko powinno być gotowe przed końcem roku, wtedy kolejne nieruchomości w podstrefie będą wystawiane na sprzedaż.

Prace przygotowujące infrastrukturę w strefie i wokół niej są dofinansowane z UE, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 70 proc. wartości projektu.

Łapuć przyznał, że może moment na sprzedaż nieruchomości nie jest najlepszy z racji zastoju na rynku, ale z drugiej strony notowane jest spore zainteresowanie inwestorów działkami w białostockiej podstrefie SSSE. "Inwestorzy, którzy byli zainteresowani, nie wycofywali się do tej pory" - dodał.

Pytany o możliwą liczbę miejsc pracy, które mogłyby powstać zaznaczył, że zależy to od branży. Według założeń, inwestycje w całej białostockiej podstrefie SSSE miałyby dać ponad tysiąc miejsc pracy. Przy ogłoszonych w czwartek przetargach, liczba miejsc pracy, obok ceny, jest decydującym kryterium wyboru oferty.

bCZCCthV

Po włączeniu podstrefy Białystok, SSSE obejmuje grunty o powierzchni blisko 342,8 ha, położone na terenach miast w woj. podlaskim: Białystok, Grajewo i Suwałki oraz w Ełku (Warmińsko-Mazurskie), a także gmin: Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) i Małkinia Górna (Mazowieckie).

Łącznie na terenie SSSE zainwestowało dotąd blisko 60 podmiotów, które stworzyły ponad 5 tys. miejsc pracy. Łącznie inwestycje sięgają 1,4 mld zł. (PAP)

rof/ dym/ jbr/

bCZCCtiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)