Notowania

wiadomości
20.02.2013 16:02

Przetarg na umocnienie brzegu morskiego w Łebie, Rowach i Ustce

Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) ogłosił przetarg na projekt i budowę umocnień brzegowych w Łebie, Rowach i Ustce. Koszt projektu oszacowano na 160,9 mln zł, z czego 136,7 mln zł mogą pochłonąć prace projektowe i budowlane.

Podziel się
Dodaj komentarz

Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) ogłosił przetarg na projekt i budowę umocnień brzegowych w Łebie, Rowach i Ustce. Koszt projektu oszacowano na 160,9 mln zł, z czego 136,7 mln zł mogą pochłonąć prace projektowe i budowlane.

Pieniądze na realizację zadania pochodzą z unijnej dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (136,8 mln zł) oraz budżetu państwa (24,1 mln zł).

Inwestycja będzie realizowana na ponad 4-kilometrowym odcinku brzegu. W ramach prac w morzu ma zostać zbudowanych m.in. 16 ostróg brzegowych oraz cztery progi podwodne o łącznej długości 4,1 km, z czego 1,4 km będą stanowić moduły siedliskowe, czyli tzw. sztuczne rafy.

Przebudowany ma być również 462-metrowy odcinek opaski brzegowej na wysokości Ustki.

Wykonawca projektu i robót budowlanych zostanie wyłoniony w formule przetargu ograniczonego. Ostateczny termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczono na 3 kwietnia br. Wadium ustalono na 1 mln zł.

Orientacyjny termin rozpoczęcia inwestycji to 1 lipca br. Prace powinny się zakończyć do 30 kwietnia 2015 r.

Umocnienie brzegu w miejscowościach Łeba, Rowy i Ustka to czwarty tego typu projekt realizowany przez Urząd Morski w Słupsku.

W ub. r. instytucja zakończyła budowę umocnień na plażach o długości 3,3 km w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Inwestycja kosztowała 62 mln zł, wykonywało ją konsorcjum, którego liderem była firma Moebius Bau Polska ze Szczecina.

W ub.r. rozpoczęto podobne prace na 8-km odcinku plaży w Darłowie (Zachodniopomorskie). Zadanie to realizują: spółka Budimex i hiszpańska firma Ferrovial Agroman SA. Koszt inwestycji wynosi 75,8 mln zł. Zakończenie prac przewidziano na styczeń 2014 r.

W styczniu br. Urząd Morski w Słupsku ogłosił przetarg na umocnienie brzegu na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Ustka - Wicko Morskie, leżącego na pograniczy woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Ta inwestycja ma objąć odcinek brzegu o długości 4,5 km. Koszt projektu oszacowano na 128,7 mln zł. (PAP)

sibi/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz