Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przewoził narkotyki za ponad 1 mln zł, wpadł przez kradzież paliwa

0
Podziel się

Prokuratura Rejonowa w Olecku (Warmińsko-Mazurskie) skierowała do sądu akt
oskarżenia przeciwko Estończykowi Igorowi J., który przewoził ze Szwecji narkotyki o czarnorynkowej
wartości ponad 1 mln zł. Został zatrzymany na Mazurach z powodu kradzieży paliwa ze stacji
benzynowej.

bEqBCHTp

Prokuratura Rejonowa w Olecku (Warmińsko-Mazurskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Estończykowi Igorowi J., który przewoził ze Szwecji narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln zł. Został zatrzymany na Mazurach z powodu kradzieży paliwa ze stacji benzynowej.

Igor J. został oskarżony o to, że w czerwcu tego roku przewoził samochodem przez terytorium Polski osiem kg haszyszu, cztery kg kokainy oraz tabletki zawierające substancje psychotropowe - Jak poinformował PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.

Według prokuratury Estończyk wiózł narkotyki ze Szwecji do Estonii, przez Danię, Niemcy i Polskę. Wpadł, bo podczas podróży przez Mazury, zatankował paliwo na stacji w Giżycku i odjechał, nie płacąc 340 zł. Pracownicy stacji zapamiętali rejestrację auta i wezwali policję.

bEqBCHTr

Pół godziny później policyjny patrol zatrzymał samochód Igora J. na obwodnicy Olecka. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki ukryte w turystycznej lodówce, stojącej za fotelem kierowcy. "To dość nietypowa wpadka, bo skradzione paliwo miało znikomą wartość w stosunku do wykrytych z tego powodu narkotyków" - ocenił prokurator Orzechowski.

Igor J. został tymczasowo aresztowany. Prokuratura Rejonowa w Olecku oskarżyła go o przewóz narkotyków i "dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia paliwa". Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu od trzech do 15 lat pozbawienia wolności. Proces w tej sprawie będzie toczył się przed Sądem Okręgowym w Suwałkach. (PAP)

mbo/ abr/

bEqBCHTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)