Notowania

a4
17.12.2009 13:02

Przewrócona ciężarówka blokuje ruch na A4

Do wypadku doszło koło Gliwic. Autostrada jest zablokowana w stronę Wrocławia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Przewrócona ciężarówka zablokowała jezdnię autostrady A4 na Wrocław w rejonie Pławniowic koło Gliwic. Policja apeluje, by jadący w tym kierunku kierowcy omijali cały odcinek autostrady od Gliwic aż do Strzelec Opolskich.

Jak poinformował rzecznik gliwickiej policji podkomisarz Marek Słomski, w zdarzeniu w pobliżu Pławniowic nikomu nic się nie stało, przewrócona ciężarówka zupełnie zablokowała jednak możliwość przejazdu w kierunku Wrocławia. Jej podniesienie będzie wymagało ciężkiego sprzętu, akcja może potrwać kilka godzin.

Policja zamknęła autostradę już w rejonie gliwickiego węzła Ostropa. Kierowcy jadący w stronę Wrocławia mogą stamtąd pojechać drogą wojewódzką nr 408 w stronę Kędzierzyna-Koźla lub wybrać dojazd do drogi nr 94 przez Pyskowice, Toszek i Strzelce Opolskie. Podobne rozwiązania powinni wybierać kierowcy chcący zjechać na autostradę z drogi nr 88 od strony Bytomia.

Słomski zaapelował, by podróżujący na zachód autostradą starali się omijać cały odcinek A4 między Gliwicami a Strzelcami Opolskimi. Przed Strzelcami Opolskimi miała bowiem miejsce również inna kolizja, której skutkiem są kolejne utrudnienia także w tym miejscu. Ominąć je można, zjeżdżając na autostradę węzłem z drogą nr 426.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Atak zimy: Paraliż na drogach, kolejna ofiara mrozu ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/atak;zimy;paraliz;na;drogach;kolejna;ofiara;mrozu,249,0,568057.html )
Tagi: a4, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz