Notowania

katastrofa w smoleńsku
15.04.2010 14:51

Przez weekend nie będą jeździć ciężarówki

TIR-y mają zakaz wyjeżdżania na ulice od godziny 18 w piątek do 6 w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

TIR-y mają zakaz wyjeżdżania na ulice od godziny 18 w piątek do 6 w poniedziałek. *Zakaz dotyczy samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Nie obowiązuje w przypadku autobusów.*_ _

Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, że chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach - w związku z uroczystościami żałobnymi w Warszawie i pogrzebem pary prezydenckiej w Krakowie ruch będzie zapewne większy niż zazwyczaj.

Wprowadzony zakaz nie dotyczy pojazdów policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Sił Zbrojnych RP, Biura Ochrony Rządu, pogotowia technicznego, jednostek ochrony przeciwpożarowej, jednostek ratownictwa chemicznego oraz jednostek służb ochrony radiologicznej i ochrony przed skażeniami. Nie obowiązuje on również m.in. pojazdów używanych przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu, a także pojazdów do przewozu żywych zwierząt.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**

Jak poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tym czasie wstrzymane zostaną również wszystkie remonty prowadzone na drogach krajowych. Ma zostać tam zapewniony najbardziej efektywny ruch, a w miejscach szczególnie wymagających zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem.

Według Zalewskiego, na okres 16-18 kwietnia nie będą wydawane także zezwolenia na wszystkie przejazdy nienormatywne, czyli przewożące ładunki ponadwymiarowe. Dla przewoźników wyznaczone zostaną inne terminy przejazdu._ _

_ - Niezależnie od tego Punkty Informacji Drogowej GDDKiA otrzymają na ten czas wzmocnioną obsadę. Każdy będzie mógł w nich uzyskać informacje dotyczące organizacji i utrudnień w ruchu _ - dodał Zalewski.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Pogrzeb prezydenta: Wytną drzewa i usuną kosze ]( http://news.money.pl/artykul/pogrzeb;prezydenta;wytna;drzewa;i;usuna;kosze,164,0,609956.html )
    * [ Żałoba narodowa potrwa dłużej ]( http://news.money.pl/artykul/zaloba;narodowa;potrwa;dluzej,74,0,609610.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz