Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
william
21.04.2011 18:41

Przyjadą protestować na królewski ślub

Na spotkanie i demonstrację antymonarchiczną w dniu ślubu księcia Williama i Kate Middleton, który odbędzie się 29 kwietnia, umówili się w Londynie republikanie z całej Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

Na spotkanie i demonstrację antymonarchiczną w dniu ślubu księcia Williama i Kate Middleton, który odbędzie sie 29 kwietnia, umówili się w Londynie republikanie z całej Europy - podał w czwartek dziennik _ The Daily Telegraph _.

Organizatorami i koordynatorami protestu, w którym wezmą udział również Szwedzi, Duńczycy, Hiszpanie, Holendrzy i Belgowie są brytyjscy republikanie ze stowarzyszenia Republic.

Przeciwnicy monarchii widzą w zbliżających się uroczystościach ślubnych wyjątkowo dogodną okazję do manifestowania swych przekonań. Przyznają jednak, że ich protesty mogą utonąć w milionowych tłumach, które będą z okazji ślubu demonstrować w Londynie sympatię dla królewskiej rodziny.

Według Grahama Smitha ze stowarzyszenia Republic, _ większości Brytyjczyków nie obchodzi rodzina królewska i monarchia, ale kiedy odbywa się taki ślub, to ludzie zaczynają dyskutować o instytucji monarchii. _ - _ To jest okazja, abyśmy się dali lepiej poznać w społeczeństwie _ - mówi Smith.

Liczba członków stowarzyszenia Republic wzrosła od chwili ogłoszenia, że książę William się żeni, o 50 proc., do 14 tys. Jednak tylko 13 proc. Brytyjczyków to przeciwnicy monarchii, opowiadający się za jej zniesieniem. To jest o 6 proc. mniej niż przed sześciu laty.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t116489.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miliard;dolarow;przyniesie;gospodarce;slub;williama,19,0,711955.html) Miliard dolarów przyniesie gospodarce ślub Williama Analitycy uważają, że wzrośnie sprzedaż win i szampana.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/0/135936_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/william-i-kate-do-slubu-pojada-zlota-bryczka-0-799345.html) William i Kate do ślubu pojadą złotą bryczką Tą samą, którą do ślubu jechała Księżna Diana i Książę Karol. W królewskich stajniach trwa wielkie polerowanie.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/198/132550_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/na-slubie-ksiecia-williama-kapelusze-obowiazkowe-0-776639.html) Na ślubie Księcia Williama kapelusze obowiązkowe Swoją obecność na królewskim ślubie zapowiedzieli już Beckhamowie i król Arabii Saudyjskiej. Zabraknie Obamy.
Tagi: william, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz