Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock odwiedzą Komorowski i Gauck?

0
Podziel się:

Prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Joachim Gauck rozważają wspólną wizytę na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Przystanek Woodstock odwiedzą Komorowski i Gauck?
(prezydent.pl/GFDL)
bFekKzcl

Minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski poinformował, że prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Joachim Gauck rozważają wspólną wizytę na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Spotkanie związane byłoby z prezydenckim patronatem nad wymianą młodzieży polsko-niemieckiej. Prezydent Niemiec zakończył dziś dwudniową wizytę w Warszawie. Spotkał się z Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz marszałek Sejmu Ewą Kopacz.

W trakcie rozmów prezydenci podjęli decyzje dotyczące kalendarza wspólnych spotkań i inicjatyw, m.in. patronatu nad polsko-niemiecką współpracą młodzieży. Gauck zaznaczył na konferencji prasowej, że Komorowski w ramach _ wyjścia do młodzieży _ zaproponował mu np. spotkanie podczas koncertu rockowego. _ I to mimo mojego wieku _ - żartował 72-letni Gauck.

bFekKzcn

Minister Sokołowski powiedział wieczorem w TVP Info, że podczas wtorkowej rozmowy Komorowskiego z Gauckiem _ narodził się pomysł, żeby obaj prezydenci wspólnie udali się do Kostrzyna nad Odrą po to, by wziąć udział w spotkaniu młodzieżowym na granicy, czyli, aby udali się na Woodstock 2012 _.

Tegoroczny 18. Przystanek Woodstock odbywać się będzie w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Przystanek to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, którego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP)
, która w ten sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w coroczny zimowy finał WOŚP. W ubiegłorocznej edycji festiwalu udział wzięło około 700 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Owsiak dostał medal od prezydenta Bronisław Komorowski odznaczył założycieli i działaczy organizacji pozarządowych, którzy przyczynili się do budowy społeczeństwa obywatelskiego po 1989 roku.
Pierwsza podróż prezydenta Niemiec. Do Polski To symboliczny gest, że prezydent Niemiec tuż po zaprzysiężeniu udaje się z wizytą do Warszawy.
Nowy prezydent nie chce państwa narodowego Joachim Gauck jest już oficjalnie prezydentem Republiki Federalnej Niemiec. Gauck złożył przysięgę przed przedstawicielami Bundestagu i Bundesratu.
bFekKzcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)