Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock za nami. Zobacz bilans

0
Podziel się:

W inauguracji festiwalu wzięli udział prezydenci Polski i Niemiec, na scenach zagrało ponad 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

Przystanek Woodstock za nami. Zobacz bilans
(PAP/ Lech Muszyński)

Dzisiejszej nocy zakończył się 18. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W inauguracji festiwalu wzięli udział prezydenci Polski i Niemiec, na scenach zagrało ponad 60 wykonawców z Polski i zagranicy. Impreza przebiegła spokojnie.

Z danych przekazanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego wynika, że w festiwalu uczestniczyło 500 tys. osób. _ - Dziś rano było już 250 tys. osób, co oznacza, że powroty przebiegają sprawnie. Podczas imprezy nie doszło do żadnych nagłych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu uczestników _ - powiedział dziś rzecznik wojewody lubuskiego, Paweł Siminiak.

_ - Od 80 do 90 procent pociągów odjeżdżało punktualnie i wszystkie zabierały pasażerów. Doszło tylko do jednej usterki, która spowodowała godzinne opóźnienie pociągu do Katowic _ - powiedział Mirosław Skubiszewski, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych Zakładu Linii Kolejowych PKP Zielona Góra.

Budynek dworca w Kostrzynie jest remontowany, dlatego na perony, za okazaniem biletu, wpuszczane są tylko te osoby, których pociągi aktualnie odjeżdżają ze stacji. _ Zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa _ - wyjaśnił Skubiszewski.

_ - Są pewne utrudnienia, ale wynikają z tego, że wielu ludzi, którzy dojeżdżali tu przez kilka dni, teraz równocześnie chce wyjechać z miasta. Na pewno wszyscy uczestnicy festiwalu wyjadą z Kostrzyna, ale apelujemy o cierpliwość _ - zaznaczył rzecznik Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies.

Tegoroczny Przystanek Woodstock miał spokojny przebieg. Od 2 sierpnia, kiedy rozpoczął się festiwal, policja zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców i 25 osób za posiadanie narkotyków lub będących pod ich wpływem. Doszło do 51 kradzieży, 6 włamań, 7 uszkodzeń mienia, jednego znieważenia i jednego wypadku drogowego. _ To był kolejny bardzo spokojny Woodstock _ - ocenił rzecznik lubuskiej policji, Sławomir Konieczny.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m154194.jpg ) ] (http://tech.money.pl/przystanek-woodstock-rowerem-albo-biegiem-0-1135718.html) *Przystanek Woodstock startuje już dzisiaj * Bądź eko! To jedno z głównych przesłań festiwalu Jurka Owsiaka, który wyrósł na legendzie dzieci kwiatów i Woodstocku. Wielu dotrze więc na niego ekologicznie - przybiegną i przyjadą na rowerze. Na scenach Przystanku Woodstock pojawili się m.in. Machine Head, Luxtorpeda, Ministry, Sabaton, Anti Flag, The Darkness, Damian Marley i Elektryczne Gitary. _ - Artystycznie to wielki festiwal. Na tej samej scenie grają młode polskie zespoły i gwiazdy światowego formatu, ale te młode zespoły wcale nie wypadają gorzej _ - powiedział Dobies.

Organizacyjnie impreza także wypadła świetnie. - _ Z koncertami jechaliśmy jak przedwojenne PKP, czyli bardzo punktualnie _ - mówił Jurek Owsiak.

Ważnym punktem festiwalu była w czwartek wizyta prezydentów Polski i Niemiec. Bronisław Komorowski i Joachim Gauck rozmawiali z młodzieżą w Akademii Sztuk Przepięknych (ASP), uczestniczyli również w oficjalnym otwarciu festiwalu. Obaj podkreślali, że festiwal to dowód przyjaźni i pojednania polsko-niemieckiego.

Gośćmi ASP byli także: Andrzej Strejlau, Roman Paszke, kpt. Tadeusz Wrona, Janina Paradowska i Bogusław Wołoszański. Znany dziennikarz powiedział, że całe życie marzył, by docierać do miejsc, w których powstaje historia, a Woodstock jest właśnie takim miejscem.

Podczas festiwalu działały stoiska organizacji pozarządowych, gdzie uczestnicy mogli porozmawiać m.in. o profilaktyce i leczeniu uzależnień czy o transplantacjach. - _ Ludzie coraz chętniej wypełniają oświadczenia woli. Przychodzą do nas nawet rodzice z dziećmi, by porozmawiać o tym, czym jest transplantacja _ - powiedział dr Krzysztof Pabisiak z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przystanek Woodstock odbywał się od 2 do 4 sierpnia. To największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy finał WOŚP. Od dziewięciu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą.

Czytaj więcej w Money.pl
Przystanek Woodstock. Trochę ekologii, trochę techniki Przed Machine Head rozmowa o energii wiatrowej? Wybór pomiędzy pogo w tłumie a warsztatami z linuksa? Przystanek Woodstock 2012 kusi alternatywami.
Zabójca na Przystanku Woodstock. Zatrzymany Jest podejrzewany o zabójstwo 39-latki w Gdyni. Policja zatrzymała go dziś rano w Kostrzynie nad Odrą. Był na Przystanku Woodstock - poinformował rzecznik policji.
Szaleństwo na Woodstock. Oto co się dzieje Nawet 350 tysięcy ludzi może już być w Kostrzynie nad Odrą. Za nami pierwszy dzień XVIII Przystanku Woodstock.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)