Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL do polityków: zaprzestańcie kłótni, stańcie się jedną rodziną

0
Podziel się

Zaprzestańcie wszelkich kłótni pomiędzy sobą, stańcie się jedną wielką
solidarną rodziną - z takim przesłaniem do polityków zwrócili się w środę w Sejmie posłowie PSL.
Podkreślili, że te słowa z testamentu Wincentego Witosa wszyscy politycy powinni wziąć sobie do
serca.

bEiOoPqZ

Zaprzestańcie wszelkich kłótni pomiędzy sobą, stańcie się jedną wielką solidarną rodziną - z takim przesłaniem do polityków zwrócili się w środę w Sejmie posłowie PSL. Podkreślili, że te słowa z testamentu Wincentego Witosa wszyscy politycy powinni wziąć sobie do serca.

Ludowcy przytaczając fragmenty testamentu Witosa podkreślili, że chcą przypomnieć postać "wybitnego Polaka, państwowca, patrioty, działacza samorządowego, przywódcy ruchu ludowego", którego słowa w nowej rzeczywistości politycznej są wciąż aktualne.

"Zaprzestańcie wszelkich kłótni pomiędzy sobą, stańcie się jedną wielką solidarną rodziną. Razem możecie dokonać cudu, osobno do niczego nie jesteście zdolni. (...)Niech nareszcie będzie jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Wspierajcie się, pomagajcie sobie nawzajem. Niech między wami nie będzie gorszych ani opuszczonych. (...) Nie róbcie nikomu krzywdy, nie dajcie jej zrobić sobie. Ponad wszystko zachowajcie honor i godność wam przystojnym" - recytował fragmenty testamentu Witosa aktor Stanisław Jaskółka.

bEiOoPrb

"Nie zapominajcie nigdy, że polityka to nie jest gadulstwo ani zabawa, ale jest to ważne, ciężkie zadanie wymagające poświęcenia, pracy, zdolności i dobrych chęci. Polityka bez wyciągania z niej konsekwencji jest albo szkodliwym błazeństwem, albo zbrodniczym oszustwem. Gdy naród jest podzielony, gdy jest skłócony, jeśli jest dla siebie wrogiem, jeśli część jego jest po jednej, część po drugiej stronie wykopanych rowów i przepaści, każdy myślący obywatel musi mieć obawy, że ono czas, siły i zdrowie traci na walkę pomiędzy sobą" - brzmi testament b. premiera II RP.

W ocenie wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej (PSL) zastanawiające jest, jak słowa sprzed dziesiątków lat są w nowej rzeczywistości aktualne. "Mam nadzieję, że wszyscy politycy wezmą je sobie do serca, bo dla nas parlamentarzystów z PSL są myślą przewodnią i mottem do działalności na każdy dzień i nawet na nasze życie" - powiedziała.

Kierzkowska przypominając, że w najbliższą niedzielę przypada 65. rocznica śmierci Wincentego Witosa, zaprosiła wszystkich parlamentarzystów i polityków do udziału w "Zaduszkach Witosowych", które odbędą się 7 listopada w Wierzchosłowicach - miejscu pochówku b. premiera II RP.

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek zaproponował, aby te "bardzo ważne" słowa z testamentu Witosa przedstawić w formie uchwały sejmowej, pod którą wszyscy parlamentarzyści mieliby się podpisać. (PAP)

bEiOoPrh

agy/ par/ gma/

bEiOoPrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)