Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL wybrało kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

0
Podziel się

Listy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
zatwierdziła w sobotę regionalna konwencja wyborcza PSL. Partia nie będzie walczyć o stanowiska
prezydentów największych miast regionu.

bEgQWxrF

Listy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zatwierdziła w sobotę regionalna konwencja wyborcza PSL. Partia nie będzie walczyć o stanowiska prezydentów największych miast regionu.

"Przygotowaliśmy pełne listy kandydatów do sejmiku w każdym z sześciu okręgów wyborczych regionu. Na poziomie sejmiku kobiety to 23 proc. naszych kandydatów, na niższych szczeblach samorządu ich udział będzie większy" - powiedział PAP Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL z Bydgoszczy.

W największych miastach - stolicach regionu PSL na czele list umieściło osoby nie będące formalnie członkami partii. W Bydgoszczy listę otwiera Ewa Ankiewicz-Jasińska, wicedyrektorka Zespołu Szkół Mechanicznych, a w Toruniu Zbigniew Fiderewicz, obecny wiceprezydent tego miasta.

bEgQWxrH

W wyborach prezydenckich ludowcy nie będą walczyć o stanowiska prezydentów obu miast. W Toruniu poprą obecnego prezydenta, Michała Zaleskiego (niez.), a w Bydgoszczy nikomu nie udzielą rekomendacji.

"Kilka miesięcy temu zapowiadałem, że wystartuję do walki o fotel prezydenta Bydgoszczy, ale w najbliższym czasie przeprowadzam się do miejsca mojej pracy zawodowej - Kołudy Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie). W tej sytuacji uznałem, że start w Bydgoszczy byłby nieuczciwy wobec wyborców" - podkreślił Kłopotek.

O fotel prezydenta Włocławka ubiegać się będzie Franciszek Złotnikiewicz, obecnie członek zarządu województwa z ramienia PSL. Na czele pozostałych list do sejmiku znaleźli się: Tadeusz Zaborowski (wicestarosta tucholski), Ryszard Bober (wiceprzewodniczący sejmiku), Marek Kazimierski (przedsiębiorca rolny, radny sejmiku) i Jan Kołaczyński (lider organizacji PSL w Lipnie, najsilniejszej struktury tej partii w regionie).

"Te wybory będą ważnym sondażem poparcia przed wyborami parlamentarnymi i traktujemy je bardzo poważnie. Osobiście jestem przekonany, że w regionie kujawsko-pomorskim osiągniemy wynik na poziomie 10-12 proc." - podkreślił Kłopotek.

bEgQWxrN

Obecnie PSL ma w 33-osobowym sejmiku czterech radnych i współrządzi województwem w koalicji z PO i klubem zrzeszającym byłych radnych Samoobrony.(PAP)

olz/ jbr/

bEgQWxsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)