Notowania

wiadomości
20.02.2011 08:24

PSL: wzrost gospodarczy, stabilizacja finansów, a nie hasła wyborcze

Szybszy wzrost gospodarczy, stabilizacja finansów publicznych, wykorzystanie unijnych środków - to niektóre punkty programu PSL przed jesiennymi wyborami. Ludowcy zapowiadają, że nie będą się ścigać z innymi partiami na hasła wyborcze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szybszy wzrost gospodarczy, stabilizacja finansów publicznych, wykorzystanie unijnych środków - to niektóre punkty programu PSL przed jesiennymi wyborami. Ludowcy zapowiadają, że nie będą się ścigać z innymi partiami na hasła wyborcze.

Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski powiedział PAP, że w programie PSL jest zapisana wizja państwa. "Te partie, które przed wyborami krzyczą i prześcigają się w hasłach typu zmniejszenie liczby posłów, wprowadzenie podatku kościelnego czy bankowego robią ludziom wodę z mózgu" - ocenił.

Stanisław Rakoczy, członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL powiedział PAP, że Stronnictwo będzie kłaść nacisk na uzyskanie przez Polskę jak najkorzystniejszych zapisów w nowym unijnym budżecie, polityce spójności UE i nowej wspólnej polityce rolnej. Jego zdaniem dużym wyzwaniem będzie także stabilizacja finansów publicznych.

"Temu głównie powinno służyć wzmocnienie gospodarki i reforma finansów państwa, którą w końcu należy dokończyć w logiczny sposób. Generalnie trzeba szukać nie tylko drastycznych cięć budżetowych, ale również możliwości zwiększenia dochodów państwa i ograniczenia tych wydatków, które są możliwie i w miarę najmniej bolesne dla społeczeństwa" - powiedział Rakoczy.

Współpracujący z PSL ekspert, dr Michał Strąk podkreślił natomiast w rozmowie z PAP, że chciałby, aby partia w swoim programie wyborczym poruszyła także kwestie usprawnienia administracji centralnej, która - jak zaznaczył - nie była do tej pory w ogóle reformowana. "Uważam, że PSL powinno na to zwracać uwagę i pokazywać ograniczenia wynikające nie tylko z działań rządu, czy prezydenta, ale także z barier tworzonych przez struktury administracyjne" - ocenił. Zaznaczył, że niekoniecznie ma tu na myśli cięcia w administracji, ale raczej działania zmierzające w kierunku podwyższenia jakości jej działania.

Wiceprezes PSL Ewa Kierzkowska powiedziała PAP, że partia zamierza wykorzystać w kampanii parlamentarnej sporo elementów, które znalazły się w programie Stronnictwa podczas kampanii samorządowej. Główne tezy "Deklaracji wyborczej" PSL to: zrównoważony rozwój, praca, zdrowie, edukacja, środowisko naturalne.

"To co chcemy robić, powinno przede wszystkim służyć ludziom" - powiedział PAP Rakoczy.

Kierzkowska powiedziała PAP, że choć sztab wyborczy PSL rozpatrywał już kilka propozycji haseł wyborczych, to, jej zdaniem, żadne z nich nie jest tak dobre, jak to z wyborów samorządowych: "Człowiek jest najważniejszy". (PAP)

pat/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz