Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL zaczyna kampanię samorządową

0
Podziel się

Człowiek jest najważniejszy - z takim hasłem do wyborów samorządowych idzie
PSL. Ludowcy wystawią na Mazowszu ok. 5 tys. kandydatów - poinformował w sobotę marszałek woj.
mazowieckiego Adam Struzik.

bEgDGuHV

Człowiek jest najważniejszy - z takim hasłem do wyborów samorządowych idzie PSL. Ludowcy wystawią na Mazowszu ok. 5 tys. kandydatów - poinformował w sobotę marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

"To będzie kampania +totalna+ (...), bo wystawiamy kandydatów praktycznie we wszystkich gminach, powiatach" - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu wojewódzkiej konwencji wyborczej na Mazowszu Struzik. Dodał, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Mazowszu PSL wystawi listy we wszystkich siedmiu okręgach wyborczych.

Pięć list w wyborach do sejmiku będą otwierały kobiety, a dwie pozostałe listy - mężczyźni. "To pokazuje, że my nie mówimy o parytetach, tylko wprowadzamy je w sposób realny i praktyczny" - powiedział Struzik. Jedną z list w Warszawie będzie otwierała wiceminister turystyki i sportu Katarzyna Sobierajska.

bEgDGuHX

Prawie pięć tys. kandydatów PSL wystartuje z komitetu wyborczego tej partii, ale także z komitetów wyborczych wyborców. "Staraliśmy się postawić na ludzi, którzy mają odpowiedni autorytet, wykształcenie" - mówił Struzik.

Podkreślił, że przy formułowaniu list starali się brać pod uwagę równowagę pomiędzy kobietami i mężczyznami. Dodał, że obecnie proporcje wynoszą 6 do 4 dla mężczyzn, ale wyraził nadzieję, że już w kolejnych wyborach to się wyrówna.

Ludowcy jeszcze nie zdecydowali, kogo poprą w wyborach na prezydenta Warszawy. "Na dzisiaj nie mamy jednoznacznego stanowiska" - powiedział Struzik.

Przypomniał, że w ubiegłych wyborach samorządowych PSL w stolicy miało poparcie na poziomie 30 tys. głosów i wtedy zdecydowali się poprzeć obecną prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. "To w znakomity sposób przyczyniło się do jej sukcesu, więc te nasze głosy mają swoją wagę i zamierzamy je bardzo dobrze ulokować" - powiedział.

bEgDGuId

Zdaniem wicepremiera, szefa PSL Waldemara Pawlaka warto jest porozglądać się za kandydatami, którzy będą mieli pomysł na rozwój Warszawy. "Niewątpliwie jest potrzebne dynamiczne podejście z pomysłem" - dodał.

Pawlak podkreślił, że wybory samorządowe z punktu widzenia warunków życia są jednymi z najważniejszych, bo to właśnie gminy, powiaty, samorządy decydują o tym, np. jak wyglądają drogi. "W naszym przekonaniu bardzo ważne jest to, byśmy zaoferowali dobrych gospodarzy, którzy w sposób pożyteczny oraz przebojowy, owocny będą potrafili wykorzystać środki europejskie, rozwijać swoje małe ojczyzny" - podkreślił.

Mówił, że jego partia będzie chciała w kampanii zaznaczyć, jak ważny jest zrównoważony rozwój dla całego kraju.

"Chcemy też wyraźnie pokazać, że partie wielkiej kłótni są nie do zniesienia, już na tyle wkurzają wszystkich, że trzeba postawić na rozwiązania, które zmienią jakość polskiej polityki w sposób bardzo wyraźny" - mówił. "Oferta PSL jest jednoznaczna. Przechodzimy na zielona stronę mocy" - dodał.

bEgDGuIe

Z kolei europoseł Jarosław Kalinowski powiedział, że przeczuwa, iż PSL w tegorocznych wyborach samorządowych na Mazowszu uzyska jeszcze lepszy wynik, niż cztery lata temu.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 21 listopada.(PAP)

joko/ jbr/

bEgDGuIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)