Notowania

polska
24.11.2010 13:44

"Psychologia w kinie" - zajęcia dla nauczycieli z całej Polski

"Psychologia w kinie" to tytuł projektu skierowanego do nauczycieli z różnych miast Polski. Trzecia edycja przedsięwzięcia już trwa. W ostatnich dniach listopada oraz w grudniu w bezpłatnych zajęciach wezmą udział nauczyciele m.in. z Krakowa, Łodzi i Poznania.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Psychologia w kinie" to tytuł projektu skierowanego do nauczycieli z różnych miast Polski. Trzecia edycja przedsięwzięcia już trwa. W ostatnich dniach listopada oraz w grudniu w bezpłatnych zajęciach wezmą udział nauczyciele m.in. z Krakowa, Łodzi i Poznania.

Będą uczyć się np. tego, "w jaki sposób rozładowywać konflikty w klasie, jak radzić sobie z problemem przemocy wśród nastolatków, na czym polega specyfika pracy metodą projektu".

Głównym organizatorem edukacyjnego projektu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, kierowane przez Romana Gutka.

"Bezpłatne spotkania warsztatowe skupiające się na relacjach nauczyciel-uczniowie, mają pomóc pedagogom rozwinąć skuteczniejszą i bardziej świadomą komunikację z podopiecznymi" - opisują przedsięwzięcie organizatorzy.

"Spotkania w salach kinowych 10 miast w Polsce składają się z projekcji filmu związanego z poruszanym zagadnieniem, dyskusji i ćwiczeń warsztatowych. (...) Nauczyciele będą mieli szansę skorzystania z zajęć prowadzonych przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach - psychologów i pedagogów" - informuje Stowarzyszenie.

Podkreśla, że "film to świetna podstawa do pracy warsztatowej", a "dobre kino może być rodzajem symulacji rzeczywistości, kiedy wszyscy uczestnicy nabywają własnych odczuć i opinii na dany temat".

Podstawą tegorocznej edycji jest projekcja i dyskusja wokół niemieckiego filmu "Rytm to jest to!" z 2003 r. (reż. T. Grube, E. S. Lansch), rejestrującego kolejne etapy projektu, jakim było wystawienie spektaklu na podstawie "Święta Wiosny" Igora Strawińskiego przez 250 uczniów z przedmieść Berlina.

"Nie trudno jest sobie wyobrazić, że 250 dzieci to 250 kłębków emocji - lęku, nadziei, radości. Muzyka wyzwoli w nich siłę i nauczy radości życia (...) Obok tego obrazu nie można przejść obojętnie - jest doskonałą lekcją budowania relacji międzyludzkich" - przedstawia film Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Projekt "Psychologia w kinie" trwa od 20 listopada. Zajęcia odbyły się już we Wrocławiu, Warszawie i Białymstoku.

Kolejne będą organizowane w: Częstochowie (Ośrodek Kultury Filmowej, 27 listopada), Krakowie (Kino pod Baranami, 27 listopada), Kielcach (Wojewódzki Dom Kultury, 27 listopada), Łodzi (Kino Polonia, 27 listopada), Poznaniu (Kino Muza, 4 grudnia), Olsztynie (Kino Awangarda, 4 grudnia) i Katowicach (Kino Światowid, 4 grudnia).

Szczegółowe informacje na temat zasad zgłaszania się do udziału w projekcie oraz opis przedsięwzięcia są dostępne na stronie internetowej www.nhef.pl. (PAP)

jp/ ls/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz