Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: Nie mieszajcie się w sprawy Rosji

0
Podziel się:

Rosja jest gospodarczą potęgą, jednak ingerencja zagranicznego kapitału w wewnętrzne sprawy kraju narasta, powiedział w corocznym orędziu Putin.

Putin: Nie mieszajcie się w sprawy Rosji
(PAP / EPA)

Rosja przezwyciężyła spadek produkcji przemysłowej lat 90. i weszła do grona 10 największych potęg gospodarczych świata, powiedział w corocznym orędziu prezydent Władimir Putin. Jednak zagraniczny kapitał jest wykorzystywany, by mieszać się w wewnętrzne sprawy Rosji, ostrzegł.

Putin podkreślił to w swoim dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, obu izb parlamentu, z którym występuje na Kremlu.

_ Uczestnicy posiedzenia minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego w poniedziałek pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. _ Prezydent Władimir Putin podkreślił w czwartkowym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, że od wyników grudniowych wyborów do Dumy Państwowej zależy powodzenie strategicznych planów rozwoju Rosji.

Putin zauważył w tym kontekście, że w ostatnich latach zwiększa się płynący z zagranicy strumień pieniędzy, wykorzystywanych do ingerowania w sprawy wewnętrzne Rosji.

Według niego, postępujący i stabilny rozwój Rosji nie wszystkim się podoba.

_ Prawdopodobnie to ostatnie orędzie Putina. Jego druga kadencja skończy się w marcu przeszłego roku. Konstytucja Rosji nie zezwala mu kandydować kolejny raz. _

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował do Dumy Państwowej i Rady Federacji o przyspieszenie prac nad zmianami w prawie, które zaostrzą odpowiedzialność karną za ekstremizm. "Ten i ów, nie brzydząc się nawet najbrudniejszych technologii, próbuje wzniecić w naszym wielonarodowym, demokratycznym kraju waśnie międzyetniczne i międzywyznaniowe" - oświadczył Putin.

Jednocześnie Putin uznał za niedopuszczalną sytuację, w której większość ładunków przeznaczonych dla Rosji transportowana jest przez zagraniczne porty. Prezydent opowiedział się także za zaprzestaniem wydawania zagranicznym firmom licencji na połowy ryb w strefie ekonomicznej Rosji. Podkreślił również potrzebę rozwijania przetwórstwa ropy naftowej i drewna na terytorium Rosji..

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)