Notowania

usa
01.10.2008 16:31

Putin: Nieodpowiedzialność systemu finansowego USA podłożem kryzysu

Podłożem kryzysu destabilizującego światową gospodarkę jest nieodpowiedzialność amerykańskiego systemu finansowego - ocenił w środę prezydent Rosji Władimir Putin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podłożem kryzysu destabilizującego światową gospodarkę jest nieodpowiedzialność amerykańskiego systemu finansowego - ocenił w środę prezydent Rosji Władimir Putin.

"Wszystko, co dzieje się w sferze gospodarczej i finansowej, zaczęło się w Stanach Zjednoczonych. Jest to prawdziwy kryzys, w obliczu którego znaleźliśmy się wszyscy" - powiedział Putin na posiedzeniu rządu. Fragmenty posiedzenia pokazała rosyjska telewizja.

"Jest naprawdę smutne, że widzimy niezdolność do podjęcia właściwych decyzji. To nie jest już nieodpowiedzialność konkretnych jednostek, lecz nieodpowiedzialność całego systemu, który jak wiecie, ma pretensje do globalnego przywództwa" - powiedział prezydent.

Senat amerykański powinien w środę wieczorem ogłosić zrewidowaną wersję planu ratowania amerykańskiego systemu finansowego i wykupu "toksycznych kredytów" za 700 mld dolarów. W poniedziałek plan ten został odrzucony przez Izbę Reprezentantów.

Putin ocenił również, że "prawdziwy kryzys" dotyczy gospodarek całego świata, w tym Rosji.

Natomiast rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin ocenił na konferencji gospodarczej, że przyjęcie przez USA planu Paulsona dla ratowania amerykańskich banków jest "niezbędne i ujawnia odpowiedzialność USA wobec innych krajów, ponieważ jeśli kryzys się nasili, wpłynie na finansowe systemy innych krajów". (PAP)

klm/ kar/ 4191, 3447, 3871, 3953, 4191

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz