Notowania

putra
03.06.2008 08:19

Putra: rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości to zły pomysł

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego to "bardzo zły pomysł".

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego to "bardzo zły pomysł".

"Polska demokracja jest bardzo młodą demokracją. W Polsce mamy do czynienia z szeregiem patologii, i rozdzielenie tych funkcji może tylko zaszkodzić bezpieczeństwu państwa i obywateli" - powiedział Putra we wtorek w radiowych "Sygnałach Dnia".

Jego zdaniem jest to "krok ryzykowny".

Wicemarszałek przypomniał, że rozdziałowi sprzeciwia się prezydent Lech Kaczyński, który w poniedziałek w Krakowie zapowiedział swoje weto wobec ustawy mającej wprowadzać nowe rozwiązania w tym zakresie.

Putra podkreślił, że prezydent Kaczyński jako były minister sprawiedliwości ma wiedzę teoretyczną i duże doświadczenie i rozumie szkodliwość rozwiązania proponowanego przez ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Wicemarszałek podsumował, że oddzielenie prokuratury od ministra sprawiedliwości jest poważnym błędem i wcale nie jest gwarancją uniezależnienia jej od polityków.

Nie wiadomo jeszcze, czy na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się projektem dotyczącym rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Punktu tego nie ma w przedstawionym przez Centrum Informacyjnym Rządu programie posiedzenia.

Jednak rzecznik resortu sprawiedliwości Grzegorz Żurawski powiedział PAP, że to od decyzji premiera Donalda Tuska zależy czy Rada Ministrów omówi we wtorek ten projekt. Jak zaznaczył, minister sprawiedliwości i resort są gotowi do przedstawienia go. (PAP)

mhr/ mow/

Tagi: putra, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz