Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rabka-Zdrój: Rewitalizacja Parku Zdrojowego z unijnym wsparciem

0
Podziel się

Ponad 8 mln zł kosztować będzie rewitalizacja Parku Zdrojowego w
Rabce-Zdroju. Rabka na ten cel otrzyma 6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Umowę w tej
sprawie podpisali w piątek w Rabce wicemarszałek województwa małopolskiego Leszek Zegzda oraz
burmistrz Rabki Ewa Przybyło.

bEimDKrV

Ponad 8 mln zł kosztować będzie rewitalizacja Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Rabka na ten cel otrzyma 6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek w Rabce wicemarszałek województwa małopolskiego Leszek Zegzda oraz burmistrz Rabki Ewa Przybyło.

Kompleksowa rewitalizacja Parku Zdrojowego będzie realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Inwestycja ma zakończyć się w 2011 roku.

Prace będą polegały m.in. na odnowieniu pieszych ścieżek, a także zainstalowaniu nowego oświetlenia. Zmodernizowane zostaną także korty tenisowe, a w centrum parku powstanie specjalny plac, na którym odbywać się będą imprezy kulturalne.

bEimDKrX

Park zostanie podzielony na dwie części: strefę "Słońca", która będzie miała funkcję spacerowo-reprezentacyjno-wypoczynkową oraz strefę "Cienia", zaprojektowaną w charakterze parku angielskiego, z wysoką zielenią i odpowiednim oświetleniem.

Rabka-Zdrój jest gminą uzdrowiskową położoną na styku Gorców i Beskidu Wyspowego oraz Pasma Podhalańskiego. Rocznie miasto odwiedza 15 tysięcy turystów i kuracjuszy. (PAP)

szb/ abe/ mow/

bEimDKsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)