Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rabował, grożąc ofiarom zarażeniem wirusem HIV

0
Podziel się

Mężczyznę podejrzewanego o co najmniej cztery napady rabunkowe, który groził
ofiarom pobiciem i zarażeniem wirusem HIV, zatrzymali wrocławscy policjanci.

bEgEEqPV

Mężczyznę podejrzewanego o co najmniej cztery napady rabunkowe, który groził ofiarom pobiciem i zarażeniem wirusem HIV, zatrzymali wrocławscy policjanci.

Jak poinformował PAP w pioniedziałek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, 29-latek został zatrzymany na jednej z ulic w centrum miasta, kiedy kradł lusterka i wycieraczki z zaparkowanych samochodów.

Wyjaśniając okoliczności tej kradzieży, policjanci skojarzyli złodzieja ze sprawą napadów rabunkowych. "Zatrzymanemu udowodniono cztery takie napady, w tym dwa na pracowników placówek handlowo-usługowych i dwa na przechodniów" - powiedział Petrykowski.

bEgEEqPX

Mężczyzna podczas napadów używał strzykawki z igłą; ofiarom groził pobiciem i zarażeniem wirusem HIV. Zrabował pieniądze, telefon komórkowy i laptop. "Policjanci udowodnili mu również kradzież biżuterii z jednego z lombardów" - dodał rzecznik.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 15 lat więzienia. (PAP)

pdo/ pz/ woj/

bEgEEqQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)