Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rada Europy: zajęcie Gruzji przez Rosję "niedopuszczalne"

0
Podziel się:

Zajęcie części Gruzji przez Rosję oraz
łamanie praw człowieka na kontrolowanych przez nią terenach jest
"niedopuszczalne i nie pozostanie bezkarne" - oceniła Rada Europy.

bEJyTILF

Zajęcie części Gruzji przez Rosję oraz łamanie praw człowieka na kontrolowanych przez nią terenach jest "niedopuszczalne i nie pozostanie bezkarne" - oceniła Rada Europy.

"To niewyobrażalne, by w XXI wieku państwo członkowskie Rady Europy zajmowało terytorium innego państwa członkowskiego" - uznali sprawozdawcy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy: Węgier Matyas Eoersi i Albańczyk Kastriot Islami po wizycie w Tbilisi i Gori w dniach 18-21 sierpnia.

Sprawozdawcy, którzy przygotowują raport, by go przedłożyć Zgromadzeniu na następnej sesji plenarnej (29 września-3 października), są zdania, że "Rosja powinna respektować w całości porozumienie o zawieszeniu broni i natychmiast wycofać swoje wojska oraz przekierować je na pozycje zajmowane przed konfliktem".

bEJyTILH

"Ponadto Rosja powinna natychmiast zaprzestać nieodpowiedzialnego niszczenia infrastruktury gospodarczej Gruzji, którego nic nie usprawiedliwia" - uważają sprawozdawcy, żądając od Rosji także "zaprzestania rabunków, łamania praw człowieka i przeprowadzania czystek etnicznych, sygnalizowanych na kontrolowanych przez nią terenach". (PAP)

mw/ mc/

4213

bEJyTIMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)