Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radio Wolność - w 30. rocznicę pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski

0
Podziel się

Przemówienia Jana Pawła II, audycje
dokumentalne i literackie, wspomnienia, dyskusje i muzykę będzie
nadawać Radio Wolność, które zostanie uruchomione we wtorek 2
czerwca, w 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do
ojczyzny.

bEjcyWyd

Przemówienia Jana Pawła II, audycje dokumentalne i literackie, wspomnienia, dyskusje i muzykę będzie nadawać Radio Wolność, które zostanie uruchomione we wtorek 2 czerwca, w 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.

"To radio dla ludzi, którzy chcą w sobie obudzić człowieczeństwo" - powiedział Piotr Dardziński z Centrum Myśli Jana Pawła II w poniedziałek, podczas generalnej próby radia, którego nadajnik o zasięgu ok. 15 km znajduje się na wieży kościoła św. Anny w Warszawie.

"Jako przedstawiciel tych, którzy mieli po pięć, sześć lat, gdy papież po raz pierwszy był w Polsce, i nie mogli świadomie uczestniczyć w tym, co się wtedy działo, mogę powiedzieć, że gdy dziś słucham Jana Pawła II, jego homilie są całkowicie aktualne" - zaznaczył Dardziński. "Papież mówił w konkretnej rzeczywistości społecznej i politycznej, ale potrafił ją przekraczać tak dalece, że dziś wiele fragmentów byłoby całkowicie aktualnych. To jest siła papieskiego przesłania, która ludzi wyzwala i jednoczy" - dodał.

bEjcyWyf

"Ci, którzy spędzą z nami choć pięć minut, będą nie tylko bliżej Ojca Świętego, ale i bliżej siebie - powiedział Rafał Porzeziński z Centrum Myśli Jana Pawła II. Dodał, że radio będzie poruszać rozmaite tematy, w tym seksualne, na które wypowiadał się Jan Paweł II, będzie też nadawać muzykę. "Gwarantujemy ubogacenie" - zapewnił.

Program rozpocznie się we wtorek o 7 rano, od 9 zacznie nadawać homilie i kalendarium pielgrzymki, w tym opis przelotu papieża nad Krakowem i powitania go na lotnisku.

Radio będzie nadawać całodobowo do 30 czerwca. Od 2 do 9 czerwca będzie emitować kronikę pielgrzymki z komentarzami do kolejnych odbywanych przez papieża spotkań. Ci, do których sygnał radiowy na częstotliwości 94,9 MHz nie dotrze, będą mogli słuchać Radia Wolność w internecie na stronie www.centrumjp2.pl. (PAP)

brw/ itm/ jbr/

bEjcyWyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)