Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radom: 2 mln zł z UE na wirtualną platformę edukacyjną

0
Podziel się

Politechnika Radomska dostała dofinansowanie z UE w wysokości blisko 2 mln zł
na wdrożenie wirtualnej platformy edukacyjnej pozwalającej na korzystanie przez internet z
uczelnianej biblioteki, dziekanatu oraz na kontakt on-line studentów z wykładowcami.

bEiAvCUl

Politechnika Radomska dostała dofinansowanie z UE w wysokości blisko 2 mln zł na wdrożenie wirtualnej platformy edukacyjnej pozwalającej na korzystanie przez internet z uczelnianej biblioteki, dziekanatu oraz na kontakt on-line studentów z wykładowcami.

Umowę w tej sprawie podpisał w czwartek w Radomiu rektor Politechniki Radomskiej prof. Mirosław Luft i członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

Jak poinformował główny specjalista ds. informatyzacji Politechniki Radomskiej Michał Czyżewicz, projekt zostanie zrealizowany na przełomie 2011 i 2012 roku.

bEiAvCUn

W ramach projektu nie tylko zakupione zostaną zestawy komputerowe, serwery oraz zainstalowane infokioski. Wdrożone będą również poszczególne elementy wirtualnej platformy edukacyjnej, m.in. Portal Wykładowcy, e-Uczelnia, e-Dziekanat, e-Biblioteka.

Portal Wykładowcy umożliwi studentom kontakt z wykładowcami np. w formie czatu lub forum dyskusyjnego. Będą tutaj udostępniane także materiały z wykładów i ćwiczeń.

Dzięki systemowi e-Biblioteka możliwe będzie korzystanie z biblioteki przez internet. Z kolei portal e-Uczelnia zapewni przepływ dokumentów pomiędzy pracownikami oraz publikację określonych materiałów na portalu przez studentów, pracowników i sympatyków uczelni.

Dzięki wdrożeniu projektu dostęp do poszczególnych portali internetowych będą mieć nie tylko studenci i pracownicy Politechniki, ale także wszyscy inni zainteresowani działalnością placówki.

bEiAvCUt

Na uczelni pojawią się także publiczne punkty dostępu do internetu. Będzie można skorzystać zarówno z bezprzewodowej sieci internetowej, jak i z terminali multimedialnych, czyli infokiosków.

Wartość całego projektu wynosi 2,3 mln zł, z czego blisko 2 mln zł wynosi unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. (PAP)

ilp/ abe/ jra/

bEiAvCUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)