Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radom: Miasto wprowadzi zmiany w systemie zarządzania oświatą

0
Podziel się:

Urząd Miejski w Radomiu zapowiedział zmiany w systemie zarządzania szkołami i
przedszkolami, które mają doprowadzić do racjonalizacji wydatków na oświatę. Będzie to możliwe
dzięki wspólnemu oprogramowaniu dla wszystkich placówek oświatowych, dofinansowanemu przez UE.

bEDyNTaZ

Urząd Miejski w Radomiu zapowiedział zmiany w systemie zarządzania szkołami i przedszkolami, które mają doprowadzić do racjonalizacji wydatków na oświatę. Będzie to możliwe dzięki wspólnemu oprogramowaniu dla wszystkich placówek oświatowych, dofinansowanemu przez UE.

Nowy system daje możliwość prowadzenia elektronicznego naboru do przedszkoli i szkół oraz dostępu do elektronicznego dziennika lekcyjnego i ma w pełni zacząć działać od września 2014.

"Od następnego roku szkolnego wszystkie placówki oświatowe w mieście zostaną objęte jednolitym oprogramowaniem, do którego dostęp będą miały wydziały Urzędu Miejskiego odpowiedzialne za nadzór i koordynację pracy szkół, tzn. wydział edukacji i wydział budżetu" - poinformowała Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu.

bEDyNTbb

Władze Radomia mają nadzieję, że nowe oprogramowanie pozwoli na optymalizację i racjonalizację wydatków na oświatę; obecnie pochłaniają one ponad 40 proc. miejskiego budżetu. "Dzięki wdrożeniu systemu można będzie, na przykład, zmniejszyć wydatki na zakupy bieżące dokonywane przez poszczególne jednostki, bo rozproszone dotąd zamówienia zbierzemy w jedno, co pozwoli na osiągnięcie niższej ceny" - wyjaśnia.

Na wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania oświatą Radom otrzymał dofinansowanie unijne. Wartość całkowita projektu wynosi przeszło 5,8 mln zł. Pieniądze z UE stanowią 85 proc. tej kwoty, czyli prawie 5 mln zł. Miasto dołoży około 1 mln zł. (PAP)

ilp/ ls/

bEDyNTbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)