Notowania

wiadomości
14.08.2011 08:34

Radom: Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato"

Warsztaty filmowe, pokazy filmów, konkurs kina niezależnego odbędą się podczas 4. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" w Radomiu. Impreza rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do soboty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Warsztaty filmowe, pokazy filmów, konkurs kina niezależnego odbędą się podczas 4. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" w Radomiu. Impreza rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do soboty. *

Rzeczniczka 4. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" Lena Bogołębska podkreśla, że jednym z najistotniejszych założeń imprezy jest pogłębienie wiedzy filmowej poprzez cykl wykładów, warsztatów i ćwiczeń praktycznych.

Warsztaty, w których weźmie udział około 30 osób z Radomia oraz innych miast z całej Polski, poprowadzą amerykański reżyser i scenarzysta Jarek Kupść ("Recoil", "Slumberland", "Reflecting Pool"), reżyser i scenarzysta Piotr Matwiejczyk ("Prosto z nieba", "Kup teraz") oraz Andrzej Wolf - operator filmowego ("Lata dwudzieste... Lata trzydzieste...", "Matka Królów", "Syberiada Polska") i montażysta Marcin Bastkowski ("Strefa ciszy", reż. Krzysztof Lang, "Ja wam pokażę!", reż. Denis Delić, "Kochaj i tańcz", reż. Bruce Parramore).

Zwieńczeniem warsztatów będzie realizacja dwóch krótkich filmów, w których zagrają wyłonieni w castingu mieszkańcy Radomia.

W ramach spotkań odbędą się także otwarte wykłady dla wszystkich zainteresowanych tematyką filmową, reżyserią, pisaniem scenariuszy oraz kręceniem i montażem zdjęć. Zaplanowano także wieczorne projekcje filmów i spotkania z ich twórcami.

W ramach Kameralnego Lata odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostw Kina Niezależnego, podczas których zaprezentowanych zostanie 12 filmów. Zwycięzców mistrzostw wyłoni jury pod przewodnictwem Jarka Kupścia. Jury ogłosi też nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Jednym z jurorów festiwalu będzie aktorka Anna Mucha, która jest także ambasadorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato".

Imprezy w ramach "Kameralnego Lata" będą odbywać się w Wyższej Szkole Handlowej, kawiarni artystycznej "Czytelnia Kawy", Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska oraz w centrum Radomia. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Organizatorami "Kameralnego Lata" są FilmForum i Fundacja Laterna Magica. Mecenat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i samorząd woj. mazowieckiego. (PAP)

ilp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz