Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radom: Statuetka Złotego Łucznika główną nagrodą Kameralnego Lata

0
Podziel się:

Statuetkę Złotego Łucznika - główną nagrodę 6. Ogólnopolskich Spotkań
Filmowych Kameralne Lato 2013, zaprezentowali w poniedziałek organizatorzy festiwalu. Statuetkę
otrzyma najlepszy z 29 filmów, które zakwalifikowano do konkursu głównego.

Statuetkę Złotego Łucznika - główną nagrodę 6. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato 2013, zaprezentowali w poniedziałek organizatorzy festiwalu. Statuetkę otrzyma najlepszy z 29 filmów, które zakwalifikowano do konkursu głównego.

Złoty Łucznik zostanie w tym roku wręczony po raz pierwszy. Statuetka ma nawiązywać do pomnika łucznika, który stoi niedaleko znanych przed laty radomskich Zakładów Metalowych "Łucznik". Dla wielu radomian jest on symbolem ich miasta. Nagroda ma formę granitowego ostrosłupa z mosiężną taśmą filmową - napiętą niczym cięciwa łuku.

Według dyrektora artystycznego festiwalu Anny Wróblewskiej festiwalowy Złoty Łucznik, symbolizuje młodość i odzwierciedla charakter festiwalu, na którym prezentowane są głównie filmy młodych polskich twórców. Zdaniem Wróblewskiej ma nawiązywać także do hasła promocyjnego Radomia "Siła w precyzji", które można przenieść również na grunt sztuki filmowej.

Do konkursu głównego zakwalifikowano 29 filmów, które prezentowane będą w czwartek i w piątek w radomskim kinie Helios. Są to: filmy fabularne, animowane i dokumenty.

W programie konkursu znalazło się kilka filmów już uznanych i nagrodzonych na festiwalach w 2012 i 2013 r., m.in. "Tajemnica góry Malakka" Jakuba Wrońskiego, "Idziemy na wojnę!" Krzysztofa Kasiora czy "Gwizdek" Grzegorza Zaricznego. Wśród konkursowych obrazów są też filmy z nurtu kina niezależnego i offowego m.in. "Mechanizm obronny" Dominika Matwiejczyka i "Dopiąć swego" Piotra Matwiejczyka oraz "Słoiki" Andrzeja Szypulskiego.

Filmy oceni jury w składzie: Magdalena Łazarkiewicz (przewodnicząca), Marcin "Kot" Bastkowski, Anna Mucha, Lidia Popiel, Andrzej Wolf.

Głównym motywem festiwalu jest bezpieczeństwo i profilaktyka uzależnień. Organizatorzy festiwalu współpracują na tym gruncie z mazowiecką policją. Filmy o takiej tematyce powstać mają podczas warsztatów dla młodych ludzi, które prowadzą reżyserzy: Adrian Panek i Wojciech Solarz.

  1. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato 2013 w Radomiu rozpoczęły się w niedzielę i potrwają do soboty.W ramach festiwalu planowane są także spotkania twórców filmowych z publicznością, wystawy, pokazy filmowe, wykłady i konferencje naukowe.

Głównym organizatorem 6. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato jest Stowarzyszenie Filmforum.

Współorganizatorzy to: Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu i Instytut Kosmopolis Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. (PAP)

ilp/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)