Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radom: Szef policji złożył wyjaśnienia ws. usuwania krzyży z komendy

0
Podziel się

Komendant radomskiej policji Karol Szwalbe w poniedziałek złożył szefowi
mazowieckiej policji wyjaśnienia ws. usuwania krzyży. Jak informowały media, policjanci anonimowo
złożyli doniesienie, że Szwalbe polecił zdjąć krzyże w komendzie w Radomiu i podległych
komisariatach.

bEriEfDp

Komendant radomskiej policji Karol Szwalbe w poniedziałek złożył szefowi mazowieckiej policji wyjaśnienia ws. usuwania krzyży. Jak informowały media, policjanci anonimowo złożyli doniesienie, że Szwalbe polecił zdjąć krzyże w komendzie w Radomiu i podległych komisariatach.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona, komendant radomskiej policji Szwalbe w poniedziałek rano wrócił z urlopu i spotkał się z szefem mazowieckiej policji Cezarym Popławskim. Rzeczniczka nie chciała zdradzić szczegółów rozmowy. Powiedziała jedynie, że sprawa opisana w anonimie jest przedmiotem wewnętrznej weryfikacji, którą prowadzi mazowiecka komenda policji.

"Jako policja mamy jednak ograniczone możliwości dogłębnego zbadania sprawy, dlatego niewykluczone, że zostanie ona przekazana do dalszej analizy prokuraturze" - zaznaczyła Śledziona.

bEriEfDr

Rzeczniczka zapowiedziała, że prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek komendant Szwalbe opublikuje oświadczenie dla mediów, w którym przedstawi stanowisko w sprawie zarzutów stawianych w anonimie.

W poniedziałek doniesienie w sprawie usunięcia krzyży przez szefa radomskiej policji trafiło do Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz potwierdziła, że dokumenty takie przesłał drogą mailową Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Według wnioskodawców komendant Szwalbe, "bezprawnym działaniem obraził ich uczucia religijne poprzez publiczne wielokrotne znieważenie krzyża".

Sprawę anonimowego donosu policjantów na szefa radomskiej policji lokalne media nagłośniły w ubiegłym tygodniu. Według doniesień prasowych kierujący od kilku miesięcy policją w Radomiu insp. Karol Szwalbe nakazał usunąć krzyże w komendzie w Radomiu i podległych jej komisariatach. Sekretarkę, która sprzeciwiła się usunięciu krzyża, miał przesunąć na inne stanowisko. Miał także namawiać policjantów, by nie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

bEriEfDx

ilp/ abr/ ura/

bEriEfDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)