Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radom wprowadza nowoczesne formy komunikowania z mieszkańcami

0
Podziel się:

Radomski magistrat wprowadza nowoczesne formy komunikowania się władz z
mieszkańcami. Jedną z nich jest tzw. bluetooth. Dzięki niemu petenci urzędu otrzymują na telefon
komórkowy m.in. informator urzędowy - poinformował PAP we wtorek Przemysław Cebula z Kancelarii
Prezydenta Radomia.

Radomski magistrat wprowadza nowoczesne formy komunikowania się władz z mieszkańcami. Jedną z nich jest tzw. bluetooth. Dzięki niemu petenci urzędu otrzymują na telefon komórkowy m.in. informator urzędowy - poinformował PAP we wtorek Przemysław Cebula z Kancelarii Prezydenta Radomia.

System oparty jest na dwóch nadajnikach: stacjonarnym i przenośnym, o zasięgu około 100 metrów. Stacjonarny od poniedziałku działa w radomskim magistracie. Mieszkańcy, którzy przekroczą próg urzędu i włączą usługę na swoim telefonie komórkowym, otrzymają informacje o wydziałach, numerach pokojów i telefonów. Dostaną też związane z Radomiem darmowe dzwonki i tapety" - wyjaśnił Cebula.

O możliwości skorzystania z bezpłatnej usługi informuje duża naklejka podłogowa, umieszczona na posadzce przy wejściu do gmachu urzędu.

Przenośny nadajnik znajduje się obecnie w centrum miasta przed gmachem Corazziego, gdzie w czerwcu odsłonięte zostały mosiężne tabliczki z ważnymi dla Radomia datami. "Każdy, kto stanie w tym miejscu otrzyma na swój telefon informację z opisem tych ważnych historycznych wydarzeń" - wyjaśnił Cebula.

Dodał, że nadajnik będzie przenoszony w inne miejsca, w których w danej chwili będzie się coś ważnego działo. Np. podczas Dni Radomia rozsyłać będzie informacje na temat odbywających się imprez.

Magistrat chce zainstalować też nadajnik na radomskim Rynku. "Wówczas turyści będą otrzymywać informator turystyczny z mapkami i trasami do zwiedzania zabytków Radomia" - wyjaśnił Cebula.

Instalacja nadajników kosztowała miasto ok. 10 tys. zł.

Cebula podkreślił, że Radom przeciera szlaki wśród samorządów, które używają nowoczesnych kanałów do komunikacji z mieszkańcami. "Stosujemy już system sms-owy, za pomocą którego sms-y z np. zaproszeniem na miejskie imprezy, trafiają do około tysiąca osób z naszej bazy telefonicznej" - wyjaśnił.

W czerwcu miasto uruchomiło też własny oficjalny kanał w serwisie mikroblogowym blip.pl. Blip to interaktywny blog, który pełni nie tylko funkcje informacyjne, ale daje także możliwość porozmawiania na żywo na dany temat - łączy ze sobą możliwości bloga, chata i komunikatora.(PAP)

ilp/ la/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)