Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radomianin oskarżony o usiłowanie zabójstwa pracowników policji

0
Podziel się

O podwójne usiłowanie zabójstwa - policjanta i pracownika cywilnego policji -
oskarżyła prokuratura 26-letniego mieszkańca Radomia - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka
Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

bEioHedN

O podwójne usiłowanie zabójstwa - policjanta i pracownika cywilnego policji - oskarżyła prokuratura 26-letniego mieszkańca Radomia - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Z ustaleń śledczych wynika, że w maju br. Daniel S. przyszedł do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i używając wulgarnych słów zażądał rozmowy z funkcjonariuszem.

Jak ustaliła prokuratura, kiedy 26-latek został skierowany do biura przepustek, zaatakował pracownika recepcji i ugodził go nożem w ramię. Następnie zranił w klatkę piersiową policjanta, który przyszedł z pomocą swojemu koledze. Mężczyznę udało się obezwładnić innym funkcjonariuszom. Przez cały czas 26-latek krzyczał i używając wulgarnych słów żądał, by dano mu mieszkanie.

bEioHedP

"W końcowej fazie śledztwa Daniel S. wyjaśnił, że poszedł do komendy po to, żeby pozabijać policjantów, lecz nie potrafił podać powodu, dla którego chciał to zrobić" - powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

ilp/ bno/ gma/

bEioHeeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)