Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski spotkał się z ministrem SZ Mongolii

0
Podziel się:

Współpraca polityczna i gospodarcza, promocja demokracji na świecie oraz
współpraca Mongolii z Unią Europejską - były głównymi tematami poniedziałkowego spotkania ministrów
spraw zagranicznych Polski i Mongolii Radosława Sikorskiego oraz Luvsanvadana Bolda.

*Współpraca polityczna i gospodarcza, promocja demokracji na świecie oraz współpraca Mongolii z Unią Europejską - były głównymi tematami poniedziałkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Mongolii Radosława Sikorskiego oraz Luvsanvadana Bolda. *

Spotkanie obu ministrów odbyło się przy okazji oficjalnej wizyty w Polsce prezydenta Mongolii Cachiagijna Elbegdordża.

Jak wynika z komunikatu biura prasowego MSZ, podczas spotkania Radosław Sikorski "potwierdził, że zamierza wziąć udział w kwietniowej konferencji ministerialnej Wspólnoty Demokracji w Ułan Bator na zakończenie mongolskiej prezydencji w tej inicjatywie". "Zasugerował, że wizyta w Mongolii powinna zostać wzbogacona o komponent gospodarczy" - podkreślono.

Według szefa polskiej dyplomacji, krokiem do wzmocnienia współpracy gospodarczej jest Forum Gospodarcze Polska-Mongolia, które odbywało się w poniedziałek w Warszawie.

"Minister Bold zapewnił, że polskie przedsiębiorstwa są zawsze mile widziane w jego kraju" - zaznaczono w komunikacie polskiego MSZ.

Sikorski wyraził też uznanie dla przystąpienia Mongolii do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w listopadzie 2012 r. oraz podpisania przez Mongolię Indywidualnego Programu Partnerstwa i Współpracy z NATO.

Szef polskiego MSZ - czytamy w komunikacie - podkreślił w rozmowie z Boldem, że Polska opowiada się za zacieśnianiem relacji Mongolii z Unią Europejską oraz zapewnił o poparciu dla implementacji Umowy o Współpracy i Partnerstwie UE-Mongolia.

Jak informuje MSZ, podczas spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych Bold wyraził wdzięczność za wsparcie, jakie Mongolia otrzymywała i nadal otrzymuje od Polski w podejmowanych reformach demokratycznych; określił Polskę mianem "trzeciego sąsiada" Mongolii i przyjaciela, który pomaga Ułan Bator w relacjach z Unią Europejską. (PAP)

wni/ par/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)