Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak
09.06.2011 07:05

Rajd talibów. Zginęło ośmiu żołnierzy

Około 150 rebeliantów zaatakowało nad ranem posterunek armii w niespokojnej pakistańskiej prowincji Waziristan Południowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Około 150 rebeliantów zaatakowało nad ranem posterunek armii w niespokojnej pakistańskiej prowincji Waziristan Południowy. *

Atakujący uzbrojeni byli w ciężką broń i przenośne wyrzutnie rakietowe - powiedział agencji Reutera funkcjonariusz pakistańskiego wywiadu. Podczas walki, 8 żołnierzy i 12 napastników poniosło śmierć. **

Zaatakowany posterunek znajdował się w rejonie Makeen, w północno zachodnim Pakistanie, niegdyś będącym twierdzą organizacji Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) skupiającej lokalne ugrupowania rebeliantów dokonujące zamachów bombowych i ataków samobójczych.

Talibowie zapowiadają ataki w Pakistanie (telegraphtv, ang.):

W 2009 r. armia pakistańska dokonała zmasowanej ofensywy w Waziristanie Południowym zmuszając rebeliantów do ucieczki. Znaczna ich część miała się schronić w graniczącym z Afganistanem Waziristanem Północnym.

Rejon ten jest ostatnio często atakowany przez amerykańskie samoloty bezzałogowe, co wywołuje zadrażnienia w stosunkach amerykańsko-pakistańskich.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t112490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;bombarduja;w;pakistanie;za;europe,29,0,687389.html) Amerykanie bombardują w Pakistanie za Europę Osama bin Laden znów się uaktywnia. Przygotowuje ataki na Stary Kontynent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t113668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pieciu;amerykanskich;zolnierzy;zginelo;w;iraku,145,0,845713.html) Pięciu amerykańskich żołnierzy zginęło w Iraku Co najmniej trzy pociski rakietowe trafiły w bazę wojskową we wschodniej części Bagdadu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t140509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;11;talibow;zginelo;w;ataku,36,0,841764.html) Pakistan: 11 talibów zginęło w ataku Pakistańskie samoloty zaatakowały pozycje talibów w północno-zachodnim regionie Orakzai, zabijając co najmniej 11 bojowników.
Tagi: atak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz