Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ranny w Tatrach szwajcarski robotnik przeszedł operację w krakowskiej klinice

0
Podziel się:

Szwajcarski robotnik, który w sobotę został
ranny w głowę przy przebudowie kolejki linowej na Kasprowy Wierch,
przeszedł zabieg usunięcia krwiaka w klinice Szpitala
Uniwersyteckiego w Krakowie. Chirurdzy określają jego stan jako
średnio ciężki, pacjent jest przytomny - poinformowała PAP w
niedzielę rzeczniczka szpitala Anna Niedźwiedzka.

Szwajcarski robotnik, który w sobotę został ranny w głowę przy przebudowie kolejki linowej na Kasprowy Wierch, przeszedł zabieg usunięcia krwiaka w klinice Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Chirurdzy określają jego stan jako średnio ciężki, pacjent jest przytomny - poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka szpitala Anna Niedźwiedzka.

Ranny w głowę mężczyzna w sobotę trafił do Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Tam po badaniach lekarze przeprowadzili zabieg usunięcia krwiaka.

Jak informował PAP zastępca naczelnika TOPR, Adam Marasek, do wypadku doszło w sobotę rano przy szóstej, najbliższej szczytowi, podporze kolejki. Podczas robót remontowych z podpory spadł metalowy element i ugodził mężczyznę w głowę. Do wypadku poleciał śmigłowiec TOPR, który desantował lekarza i ratownika przy podporze. TOPR-owcy po zaopatrzeniu mężczyzny umieścili go w tzw. noszach francuskich, które na linie zostały przeniesione przez śmigłowiec w bardziej dogodne miejsce.

Potem ranny robotnik został przetransportowany do szpitala w Zakopanem, a stamtąd, po badaniach i rozpoznaniu obrażeń, śmigłowcem TOPR do Krakowa.

Krakowscy lekarze po przeprowadzonym zabiegu stan rannego określają jako średnio ciężki i stabilny.

Prace przy przebudowie kolejki linowej na Kasprowy Wierch trwają od początku maja i zakończą się w grudniu. Plan modernizacji zakłada całkowitą zmianę technologii na nowoczesną, wymienione zostaną m.in. podpory, zespoły napędowe, liny i wagoniki. Koszt przebudowy 71-letniej kolejki wyniesie ok. 60 mln zł. Prace prowadzi specjalistyczna szwajcarska firma Garaventa. (PAP)

hp/ mskr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)