Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport PiS. "Świadczy o stanie psychicznym"

0
Podziel się:

Opozycja stawia zarzuty rządowi Donalda Tuska w niemal wszystkich dziedzinach.

Raport PiS. "Świadczy o stanie psychicznym"
(Yves6/CC/wikipedia)
bEUgmDZx

Na 116 stronach PiS stawia zarzuty rządowi Donalda Tuska w niemal wszystkich dziedzinach funkcjonowania państwa.

Raport PiS został wczoraj wieczorem opublikowany na stronach internetowych partii._ - Trudno tego rodzaju materiał nazywać raportem o stanie państwa, ponieważ nawet z pobieżnego oglądu wynika, że to jest raczej raport o stanie psychicznym autorów tego raportu, którzy nie są zadowoleni z tego, że nie dzierżą władzy i generalnie wyrażają niezadowolenie ze wszystkiego, w każdej dziedzinie życia, jakiej dotykają _ - powiedział poseł PO Rafał Grupiński.

W raporcie napisano m.in., że PO prowadzi _ bezrozumną politykę zagraniczną _ polegającą na _ klientyzmie i samodegradacji naszego kraju _.

bEUgmDZz

Według Grupińskiego _ sformułowania w rodzaju bezrozumnej polityki zagranicznej państwa generalnie rzecz biorąc są nie tyle nietrafne, ile niedopuszczalne _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t98351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;2010;roku;-;tusk;i;komorowski,51,0,748851.html) Politycy 2010 roku - Tusk i Komorowski

_ - Zawsze mówiliśmy o tym i podkreślaliśmy to, że polityka zagraniczna powinna być obszarem konsensusu między rządem a opozycją i tego rodzaju generalna krytyka, jaką prezentuje PiS, do niczego twórczego nie prowadzi _ - podkreślił.

_ - W istocie ta krytyka ma charakter bezrozumny, bo nie używa żadnych argumentów poza epitetami _ - powiedział Grupiński. _ - Ale też, gdyby ją próbować zanalizować, jest niecelna _ - dodał.

bEUgmDZF

W jego opinii _ sto razy lepiej byłoby dla jakości życia publicznego i PiS, gdyby przygotował raport o tym, co chce zrobić dla państwa w przyszłości, bo to, co robił, wiemy i wiemy, jak fatalne to przynosiło efekty _.

Według Grupińskiego nawet po pobieżnej lekturze raportu można stwierdzić, _ niskie kwalifikacje nie tylko polityczne, ale też intelektualne _ jego autorów.

Diagnoza stanu kraju według PiS

Według raportu na stosunek PO wobec narodu wpływa postawa _ Gazety Wyborczej _, która - zdaniem PiS - _ polską tradycję czy polskość jako taką opisuje zwykle w kategoriach nacjonalizmu i szowinizmu _.

Zdaniem autorów raportu PO mocno podkreśla też znaczenie regionalizmów, czego przykładem jest _ ostentacyjne akcentowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości _. Autorzy raportu nawiązali też do spisu powszechnego i kwestii narodowości śląskiej. Według nich _ śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej _.

bEUgmDZG

W raporcie jest także mowa m.in. o _ antyprezydenckim bezprawiu _ i _ bezceremonialnych i bezwstydnych słownych atakach znaczących i awansujących polityków PO, ale także Donalda Tuska czy ówczesnego marszałka Bronisława Komorowskiego _.

PiS, odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, stwierdza, że _ premier dał się użyć w prowadzonej przez Rosję rozgrywce przeciwko prezydentowi, co m.in. skutkowało rozdzieleniem wizyt i skończyło się katastrofą, w której zginął Lech Kaczyński i 95 innych obywateli RP _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;obroni;grada;rostowski;juz;trzeci;raz;cwiczy,75,0,804171.html) Koalicja obroni Grada.

bEUgmDZH

W ocenie PiS, _ w sprawie katastrofy smoleńskiej rząd PO w sposób konsekwentny stosuje zasadę nieodpowiedzialności _.

Odnosząc się do raportu MAK autorzy dokumentu napisali, m.in., że Rosjanie mogli _ dojść do wniosku, że oskarżenie o spowodowanie katastrofy strony polskiej, pilotów, gen. Błasika, a w ostatecznym rachunku Prezydenta, jest przez polski rząd akceptowane _.

W ocenie PiS _ miękka reakcja _ premiera Tuska po ogłoszeniu ostatecznej wersji raportu MAK wynikała z przeświadczenia, że _ podtrzymanie poprzedniego, twardego stanowiska oznaczałoby przyznanie racji opozycyjnemu PiS, a więc uczynienie tego, co w ramach socjotechniki PO jest całkowicie niedopuszczalne _.

W raporcie PiS zaznaczono, że nie została w nim poruszona kwestia _ wersji wydarzeń, które generalnie sprowadzają się do twierdzenia, że doszło do zamachu _. Ale - też - podkreślono - _ w żadnym razie nie twierdzimy, że istnieją przesłanki, aby z góry taką hipotezę wykluczyć _.

bEUgmDZI

W raporcie jest też mowa o _ moralnej szarej strefie III Rzeczypospolitej _, braku _ zdecydowanego rozdzielenia tego, co dobre, od tego, co złe _, braku rozliczeń i zrekompensowania krzywd. _ W bardzo wielu wypadkach osoby uczestniczące w działaniach represywnych lub je popierające zostały w istocie nagrodzone _ - czytamy. Oceniono też, że rozwiązanie w 1990 roku SB było fikcją.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t74619.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;bylaby;bankrutem;gdyby;rzadzilo;pis,46,0,773422.html) Polska byłaby bankrutem, gdyby rządziło PiS
W ocenie PiS pojawiają się też sygnały, że ABW może zbierać materiały na polityków tej partii. Sygnały te _ dotyczyć mają praktyki zapraszania na rozmowy funkcjonariuszy i urzędników rządowych z czasów gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, których zachęca się jakoby do opowiadania czegoś na byłego premiera _.

Odnosząc się do polityki gospodarczejautorzy raportu piszą, że _ centralną pozycję _ zajmuje w niej minister finansów Jacek Rostowski, _ osoba, której droga do rządu wymagałaby precyzyjnego wyjaśnienia . Według nich _ mimo propagandowej wrzawy nagłaśniającej akcję cięć wydatków, wzrosły one w ciągu trzech lat o 140 mld zł _, a cały wysiłek ministra finansów koncentruje się na jednej sprawie: ukrywaniu deficytu _.

W gospodarce PO stosuje _ strategię likwidacji i upartyjnienia _. _ Obsada stanowisk w spółkach skarbu państwa za rządów PO oznacza bicie wszelkich rekordów upartyjnienia _ - uważają autorzy. PO prowadzi też _ rabunkową politykę społeczną _.

W raporcie pisze się także o _ depisyzacji polityki _ pod rządami PO. Jej elementem miałyby być komisje śledcze - np. tzw. komisja naciskowa - mające udowodnić nadużycia PiS popełnione przez wymiar sprawiedliwości i służby specjalne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t128795.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gdybym;byl;premierem;nie;byloby;katastrofy,46,0,752942.html) "Gdybym był premierem nie byłoby katastrofy" Zdaniem prezesa PiS, Tusk poniósł klęskę. _ Trzeba zrobić wszystko dla ujawnienia prawdy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t115863.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;sejm;musi;skomentowac;te;hanbe,8,0,752648.html) PiS: Sejm musi skomentować tę hańbę Mariusz Błaszczak domaga się jak najszybszego zwołania Sejmu w sprawie raportu MAK. PiS chce powołania komisji międzynarodowej.
bEUgmEaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)