Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rasmussen za zacieśnieniem współpracy NATO z Rosją

0
Podziel się

Przebywający z wizytą w Moskwie sekretarz generalny NATO Anders Fogh
Rasmussen wezwał w środę do zacieśnienia współpracy z Rosją, wskazując, że obie strony doświadczają
takich samych zagrożeń własnego bezpieczeństwa.

bEgMrTLp

*Przebywający z wizytą w Moskwie sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wezwał w środę do zacieśnienia współpracy z Rosją, wskazując, że obie strony doświadczają takich samych zagrożeń własnego bezpieczeństwa. *

"Nieporozumienia nie powinny przesłaniać faktu, że w zasadzie mamy wspólne interesy w dziedzinie bezpieczeństwa w wielu regionach, ponieważ stoimy w obliczu tych samych zagrożeń" - powiedział Rasmussen rosyjskiemu ministrowi spraw zagranicznych Sirgiejowi Ławrowowi.

Stosunki Moskwy z NATO wyraźnie pogorszyły się w ubiegłym roku w następstwie wojny Rosji z Gruzją. Niechęć Rosji wzbudziła też ogłoszona w kwietniu 2008 roku deklarację Sojuszu, iż w bliżej nieokreślonej przyszłości zostaną do niego przyjęte Ukraina i Gruzja.

bEgMrTLr

Rasmussen spotka się w środę również z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i premierem Władimirem Putinem, z którymi będzie rozmawiał m.in. o Afganistanie.

"Oczekuję, że rozmówcy skupią się na dwóch kwestiach - co więcej możemy zrobić dla wsparcia Afgańczyków, zarówno jeśli chodzi o ich siły bezpieczeństwa, jaki zapobieganie temu, by z kraju nie wydostawały się narkotyki. Oczekuję również, że prezydent Miedwiediew będzie chciał rozmawiać na temat swych planów stworzenia nowego europejskiego traktatu bezpieczeństwa" - powiedział Reuterowi zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel NATO. (PAP)

dmi/ ap/

5325428

bEgMrTLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)